Подстакнут евро-америчким признањем и подржавањем квазидржавне творевине на чијем челу се још увек налази, Хашим Тачи је пре неколико дана изгледа пронашао начин да се одужи својим покровитељима. Иако вест има призвук гротескног хумора, ипак је по свој прилици веродостојна најава да ће Косово, ни мање ни више, увести санкције против Русије по узору на Европску унију и Сједињене Државе. Пише: Ратко Паић
Дакле, ради се о томе да по писању приштинске штампе, Тачијева влада има намеру да инспирисана поступцима западних земаља, и сама пружи свој симболични допринос у економском рату против Руске Федерације, тако што ће забранити извоз косовске робе на тамошње тржиште. Потврда тог навода проистиче из изјаве Басмира Џемаја, особе која се представља као „саветник министра иностраних послова“, који је новинама у Приштини рекао да су “влада и министарство координирали и анализирали могућности увођења санкциjа против Русиjе као што су то учинили косовски партнери Сједињене Државе и Eвропска унија“, а затим је још додао да су већ предузели све мере и законске припреме, те да сада остаjе само још „да косовска влада стави на снагу ту одлуку“. Наравно, при том уопште не игра прворазредну улогу чињеница да се укупан косовски извоз креће око симболичних 300 милиона евра, и то првенствено сировина које се пласирају у неколико околних земаља, на чему се завршава читава прича о извозним капацитетима јужне српске покрајине, већ се пре свега ради о још једном доказу беспоговорне послушности својим створитељима са Запада. Иначе, тај исти приштински лист „Експрес“, који је објавио поменуту вест о санкцијама које Приштина намерава да уведе против Москве, још раније је објавио слику правог стања косовске економије из које се лако уочавају размере њене пропасти откако је Косово насилно одвојено од Србије.
Хашим Тачи (принтскрин Јутјуб)
Наиме, у том опису се између осталог дословно каже ово – „Економија Косова зависи од финансијске помоћи међународне заједнице и дијаспоре. Грађани Косова су најсиромашнији у Европи, а незапосленост износи 50%, што узрокује исељавање становништва“, а у другом делу описа косовске привреде, у том листу је дословно наведено да је „земљорадња – невешта и једва одржива, јер је резултат ситних планирања, ограничене механизације и мањка техничке експертизе“, док је за енергетски сектор Косова тада речено да „његови технички и финансијски проблеми ометају индустријски развој и одвраћају страна улагања“, написао је приштински „Експрес“. Стога, када у таквим околностима, са крајње неразвијеном економијом и скоро непостојећим извозом, Тачијава влада са циљем неукусног додворавања својим покровитељима у Вашингтону и Бриселу планира увођење санкција Русији, онда то вероватно значи да таква врста демонстрирања послушности ласка западним центрима моћи, и да га они свесрдно одобравају.
Прочитајте још:Ево шта о „америкос Мајдану” и украјинским неонацистима мисли једна права УкрајинкаШто се тиче санкција Русији мета је промашена
Међутим, оно што изгледа при том губе из вида, то је чињеница да ни без таквих санкција Руској Федерацији, евентуална роба са Косова ионако не би могла да се појави на руском тржишту ако би на себи носила натпис „Произведено у Републици Косово“, зато што једноставно речено, Русија и даље препознаје Космет само као саставни део Србије. И зато, ако се ускоро и Хашим Тачи прикључи економском рату Запада против Русије, то ће бити само позоришна представа за доказивање оданости његовим стварним владарима из сенке. Извор:
Глас РусијеМолимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.Донације можете уплатити путем следећих линкова:
ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.