Најновије

Ђурић: Албанци нису реаговали на инцидент у Косовској Митровици

БЕОГРАД- Директор Канцеларије Владе Србије за Косово и Метохију Марко Ђурић изјавио је данас да је врло важно да добијемо сигнале од албанских политичких лидера да не одобравају инциденте попут напада на младића у Косовској Митровици, али да "ти људи још увек ћуте".
Марко Ђурић (Фото: ЈуТјуб принтскрин)

Марко Ђурић (Фото: ЈуТјуб принтскрин)

"Једно је када неко од званичника изда оштра саопштења због тога што их је неко из амбасаде или странаца притискао да то ураде, а сасвим друго је да казне починиоце, а не да издају саопштења зато што је то за њих политички корисно", казао је Ђурић за телевизију Пинк. Он је оценио да је сасвим јасно да има оних политичара који аплаудирају на инциденте као што је последњи инцидент када је у четвртак, 9. априла младић убоден ножем у груди у северном делу Косовске Митровице код споменика Бели анђео у близини моста преко Ибра. "Наше људе на Косову више занима како ће живети, у каквим условима од великих политичких прича, па и од претњи албанских политичара на које су навикли. Зато ме забрињава када као одговор на понашање ових албанских политичара имамо пораст екстремизма попут овог у Косовској Митровици", казао је Ђурић и додао да је атмосфера у Косовској Митровици генерално напета и тешка за живот.
Ђурић је казао да је Београд испунио све елементе Бриселског споразума, а да једине тачке које нису испуњене су обавезе Приштине према српском народу на Косову и Метохији. "Ми очекујемо да добијемо одговор када ће оне бити испуњене. Мислим да је веома важно да се обавезе до краја испоштују и да се формира заједница српских општина што је од пресудног значаја за стабилност на Косову и Метохији", рекао је он. Коментаришући ски центар "Брезовица", Ђурић је истакао да је тај ски центар за три месеца рада успео да исплати плате, да упосли додатан број људи. "Ми нисмо против страних улагања, али да се становници договоре, јер то не сме да обухвати рушење постојећих објеката. Ко год дође на планину не сме да мења карактер и етничку структуру, о свему другом могу да се договоре", додао је директор канцеларије.
Прочитајте још:У Јадрану регистровано 38 нових врста, има и јако опаснихРама долази у Улцињ као у део Албаније
Као једну од главних препрека за повратак на Косово и Метохију, Ђурић је навео око 400.00 "узурпираних кућа и станова у којима најчешће живе Албанци који су се на силу населили". "У централној Србији и даље има 250.000 људи који су протерани са Косова и Метохије", навео је он. Према његовим речима, Влада Србије се труди да са српским народом на Косову буде свакодневно. "Веома је важно да када се боримо за Косово не запоставимо духовну димензију, за Србе Косово и Метохија никада није било парче земље, за нас је оно што је за Јевреје Јерусалим, централна тачка за окупљање Срба без обзира где живе", казао је Ђурић. Извор: Спутњик

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Небојша Јеврић: Молер

На зиду Парохијског дома, увек пуног, дао је да се нацрта Ајфелова кула са минаретом и хоџ...

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА