СКОКОМ ДО ИЗЈЕДНАЧЕЊА: Партизан бољи у другој утакмици плеј-офа (ВИДЕО)

БЕОГРАД - Кошаркаши Партизана победили су вечерас Црвену звезду са 70:68 (22:17, 20:18, 16:13,12:20) и изједначили резултат у полуфиналној серији плеј-офа АБА лиге на 1:1.
Звезда-Партизан 68:70 (Фото: ЈуТјуб принтскрин)

Партизан је направио брејк и у много бољој атомсфери дочекује трећи меч, који је на програму у суботу, пред својим навијачима. За разлику од јучерашње утакмице, црно-бели су овог пута били бољи ривал и контролисали дешавања на терену скоро свих 40 минута. Изабраници Душка Вујошевића у потпуности су надскакали противника (42:30) и зауставили ове сезоне најбољег играча Звезде Бобана Марјановића који је вечерас усео да постигне само два поена. Утакмица је решена у узбудљивој завршници, иако су гости у 23. минуту имали предност од 14 поена разлике (35:49). Тим са Малог Калемегдана имао је прилику да дође до победе, али је покушај Јаке Блажича у финишу изблокирао центар Никола Милутинов. Најефикаснији у победничком тиму био је Милан Мачван са 14 поена, поен мање постигао је Џош Акојон, док су двоцифрене учинке имали Александар Павловић (11) и Миленко Тепић (10). Код Звезде истакали су се Американци Чарлс Џенкинс са 19 и Маркус Вилијамс са 15 поена. Наредни меч игра се у суботу од 21 сат у хали Пионир. У другој полуфиналној серији Будућност води са 2:0 против Цедевите. Пласман у финале и играње у Евролиги следеће сезоне избориће екипе које прве забележе три победе. Погледајте неизвесну завршницу меча: