ЛИГА ШАМПИОНА: Меси "одувао" Бајерн (ВИДЕО)

БАРСЕЛОНА - Фудбалери Барселоне добили су Бајерн 3:0 (0:0) у првом мечу полуфинала Лиге шампиона на свом Ноу Кампу.
Лео Меси (Фото: Википедија)

Баварци су дефанзивном тактиком одолевали Каталонцима до последњих 15 минута, а онда их је Лионел Меси са два поготка у три минута бацио у нокдаун. Изгледало је да се домаћин задовољио са два гола предности, а онда су у четвртом минуту надокнаде времена Меси и Нејмар сјајно комбиновали, те голом Бразилца нокаутирали Бајерн. Жозеп Гвардиола је на повратку на Ноу Камп где је освојио 14 трофеја дошао са дефантивном тактиком и јасном намером да спречи домаћина да постигне гол. То није био проблем за Луиса Енрикеа који је стандардном офанзивном поставом и жестоким пресингом по целом терену контролисао меч, те створио неколико сјајних шанси у првих 45 минута. Међутим, Мануел Нојер је зауставио три зицера, по један Суаресу, Нејмару и Алвешу, са којима је био "очи у очи", док је Уругвајац пропустио још један пославши лопту главом преко гола. Бајерн је без помоћи Арјена Робена и Франка Риберија био безопасан у нападу, али је Роберт Левандовски пропустио сјајну прилику средином првог дела игре да утиша "Блауграну". У другом полувремену опао је темпо, Барса је и даље контролисала игру, али је била далеко безопаснија по гол Бавараца. Изгледало је да ће гости успети у својој намери и одбранити се у Каталонији, а онда се догодила магија Лионела Месија. Аргентинац је у року од три минута два пута надиграо одбрану Бајерна и сјајног Нојера, прво је најбољег голмана света савладао ударцем са ивице казненог простора у ближи угао по земљи, а потом лобовао након што је лажњаком бацио Џерома Боатенга на задњицу. Када је изгледало да се домаћин задовољио са 2:0, опет је на сцену ступио Меси, те омогућио Нејмару један на један ситуацију са Нојером, коју Бразилац користи много боље од саиграча Суареса и Алвеша, те доноси огромна три гола преднсоти пред реванш у Минхену. У првом полуфиналном дуелу Јувентус је савладао Реал Мадрид 2:1 у Торину, па ће бранилац титуле бити под великим протиском у реваншу на Сантјаго Бернабеуу.