Најновије

Фијат бележи пад производње аутомобила - индустријска производња расте!

БEOГРAД - Производња Фиjатове фабрике аутомобила у Kрагуjевцу у априлу jе за 22 одсто нижа него у истом месецу прошле године, изjавио jе данас економиста Владимир Вучковић.
Евро (Фото: niffyluxcom)

Евро (Фото: niffyluxcom)

Oн jе, на представљању новог броjа часописа Mакроекономске анализе и трендови (MAT), нагласио да jе од jануара до априла производња Фиjата у нашоj земљи за 5,5 одсто нижа у односу на исти период прошле године. Oн jе подсетио да jе максималан ниво производње Фиjата био у 2013. гходини, али да jе последњих месеци забележен стагнациjа и пад. Према његовим речима, успорен jе раст робне размене са иностранством, а забележен jе пад извоза али и увоза. Вучковић jе нагласио да jе у знатном паду извоз капиталних производа као што су аутомобили. Kада су у питање зараде у априлу великих промена нема, плате у приватном сектору су у порасту за 7,7 одсто у априлу што компезуjе благи пад зарада у jавном сектору, истакао jе он. Tемпо раста индустриjске производње у априлу jе настављен а индустриjа jе достигла ниво коjи jе имала истог месеца прошле године. Србиjагас коштао више него приход од солидарног пореза Вучковић jе изjавио да jе добро што jе формирана радна група коjа би требало да реши проблем хемиjског комплекса, jер jе он повезан са Србиjагасом коjи jе државу више коштао него што jе успела да приходуjе од солидарног пореза. Према његовим речима, проблеми везани за хемиjски комплекс,а пре свега за Србиjагас, имаjу великог утицаjа и на jавне финансиjе, па jе добро што jе влада одлучила да таj проблем реши. Према његовим речима на фирмама у хемиjском комплексу на руку иде и знатно повољниjи однос зимеђу набавних и продаjних цена њихових производа, што такође може допринети њиховом опоравку. Oн jе мишљења да ће радна група, вероватно, покушати да реши проблем хемиjског комплекса по угледу на решење коjе jе пронађено за Железару, па ће се и у овом случаjу тражити нови менаџмент. Вучковић jе на представљању часописа MAT нагласио да не искључцуjе могућност стечаjа за нека од предузећа из тог комплекса.
Прочитајте још:БЕОГРАДСКИ ПАКАО ПРОСТИТУЦИЈЕ: Девојчице од 12 година спавају са маторцима за неколико стотина динара!Десница не слави Видовдан заједно…
Влада Србиjе формирала jе радну групу чиjи jе задатак да предложи решења за статус три наjвеће компаниjе хемиjске индустриjе у земљи, коjе за запошљаваjу око 3.000 радника. Радна група ће предложити основне смернице за решавање статуса "Mетанолско сирћетног комплекса" Kикинда, "Aзотаре" Панчево и "ХИП Петрохемиjа" Панчево. За председника Радне групе, влада jе именовала министра привреде Жељка Сертића. Извор: Танјуг

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА