Звезда на челу табеле

Дерби који је данас игран на стадиону “Рајко Митић”, популарној Маракани, није оправдао епитет дербија. Виђена је незанимљива утакмица, са малим бројем игледних шанси. Већином се борба водила на средини терена и пред голом Јавора, али без неког конкретног учинка. Звезда је после ове утакмице прва на табели, јер је победила са 1-0.
Црвена звезда (Фото: crvenazvezdafk.com)

Прво полувреме је било поприлично изједначено све до гола који је постигао Александар Катаи. Катаи је на сув квалитет преварио чувара и сместио лопту у мрежу Ђогатовића, Примио је лопту у шеснаестерцу лопту Катаи, повукао је у страну, претрчао чувара, а онда је сместио у супротан угао голмана Ђогатовића. Најбољу шансу за Јавор је код резултата 0-0 пропустио Гафуров. Била је и једна спорна ситуација када је Виеира оборен у шеснаестерцу од стране Ђогатовића али је судија после консултација проценио да нема пенала. Ни друго полувреме није донело занимљивију игру. Углавном се играло испред гола Јавора, али без конкретне завршнице. Најагилнији у редовима Звезде били су Катаи и Виеира, а велики посао је завршио и Михаило Ристић који је на овој утакмици играо на позицији левог бека.
Прочитајте још:НЕЧУВЕНО: Навијачи Челзија терају Банета уз жеље да добије туморНајвећи промашаји Црвене Звезде 1. део
Извор: Утакмица.рс