ЗАГРЕБ - Винко Синдичић, агент некадашње Удбе, ухапшен је у Шпанији због чијег лажног сведочења 2008. је Крунослав Пратес осуђен на доживотну робију за убиство хрватског емигранта и некадашњег директора "Ине" Стјепана Ђурековића.
Ухапшен! (Фото: pakistantoday.com)
Информацију о хапшењу Синдичића саопштио је председавајући судија Манфред Даустер на суђењу некадашњим функционерима југословенске тајне полиције Јосипу Перковићу и Здравку Мустачу. Синдичић је у Шпанији ухапшен на основу међународне потернице коју је издала Хрватска, преноси Вечерњи лист. "Баварска покрајинска криминалистичка канцеларија добила је обавештење да је Синдичић ухапшен у Бургосу", прецизирао је судија Даустер на почетку 71. рочишта процеса против Перковића и Мустача у Минхену, којима се суди због саучесништва у убиству хрватског емигрантског политичара Стјепана Ђурековића 1982. у близини Минхена. Синдичић је већ неколико пута требало да се појави у својству сведока на том суђењу, али се није одазвао. Био је и крунски сведок у процесу против Пратеса. Перковићева одбрана је против Синдичић у Хрватској подигла оптужницу због лажног сведочења у процесу против Пратеса и сада је на основу те оптужнице и ухапшен. За сада се не зна да ли ће сведочити у садашњем процесу против Перковића и Мустача. Истрагу против Синдичића крајем 2013. покренуло је ријечко Општинско државно тужилаштво, које га, осим због давања лажног исказа, терети и да је лажно пријавио кривично дело.
Прочитајте још:ПЉУНУЛИ БРАЋИ У ЛИЦЕ! „Знају ли кукавци да част и брука живе довијека?“УДАР НА АСАДОВ ГРАД: Крваво гранатирање Латакије, преко 20 мртвих! (ВИДЕО)
Приморско-горанска полиција тражи Синдичића и због неодазивања на рочишта у Општинском суду у Ријеци, где му се, у поступку који је враћен на почетак на основу његове жалбе, суди по оптужби да је неовлашћено ушао у туђи стан. Синдичић је био осуђен на 15 година затвора због покушаја убиства хрватског емигранта Николе Штедула у Шкотској 1988. године и одслужио је затворску казну. Суђено му је и у Загребу због убиства хрватског емигранта Бруне Бушића 1978. године, али је 2000. године ослобођен оптужбе. Извор: Танјуг
Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.Донације можете уплатити путем следећих линкова:
ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.