Партизан на корак од европског пролећа

АЗ Алкмар - Партизан 1:2 (крај). Нова европска утакмица Партизана и нова победа црно-белих. "Ваљак" издржао нападе домаћег АЗ Алкмара, а потом головима Абубакара и Живковића обезбедио велику победу. Партизан у последњем колу игра против Аугсбурга и потребно је само да не изгубе са више од два гола разлике за пролаз.
Радост након изједначења (Фото: принтскрин)

Фудбалери Партизана победили су у гостима после преокрета АЗ Алкмар са 2:1 у петом колу Групе Л Лиге Европа и тако дошли на корак од пласмана у следећу фазу такмичења. Партизан је сада други на табели са девет бодова, три више од Аугсбурга, са којим игра у последњем колу, 10. децембра. Црно-бели су немачку екипу у гостима победили 3:1 и потребно је у последњем колу само да не изгубе са више од два гола разлике за пролаз. У другој утакмици Групе Л, Атлетик Билбао је у гостима победио Аугсбург са 3:2 у мечу у коме су оба тима правила преокрете. Шпански тим сада има 12 бодова и обезбедио је прво место табеле. Алкмар је остао последњи са само три бода и он нема никакве шансе за другу фазу. Алкмар је повео голом Дабнеја дос Сантос Соузе у 48. минуту. Партизан је изједначио преко Абубакара Оумаруа у 65, а славио поготком Андрије Живковића у 89. минуту. Алкмар је био бољи тим током већег дела утакмице, а Партизан је много грешио у првих око пола сата и у два наврата је холандски тим имао изгледне шансе, али их није искористио. Црно-бели су у завршници успоставили равнотежу и направили две добре прилике, али није било голова. Алкмар је повео већ почетком другог полувремена. Рајко Брежанчић је са леве стране центрирао у шеснаестерац, а Соуза је примио лопту и између двојице "укопаних" дефанзиваца Партизана са око 12 метара шутирао у супротни угао гола немоћног Филипа Кљајића. Црно-бели су изједначили после једноставне акције. Александар Субић је са леве ивице шеснаестерца кратко додао лопту Николи Нинковићу, који је високо центрирао у шеснаестерац, а Оумару је у паду главом скренуо у мрежу. Шампион Србије није ту стајао већ је нападао и до коначног преокрета дошао у 89. минуту. Оумару је сјајно прошао по левој страни и ушао у шеснаестерац, поред двојице дефанзиваца Алкмара, а онда је додао у средину до Живковића, који је само закуцао у мрежу за велику победу Партизана.