Сајбер криминал је стваран и веома озбиљна претња – зато нема разлога да се не заштитите боље на Интернету.
Да бисте знали где грешите, сајт Метро направио је листу грешака и шта бисте морали да коригујете да не бисте били жртва хакерског напада.
Прихватајте за пријатеље само оне људе које познајете. Уколико дозволите странцима да виде ваше профиле на друштвеним мрежама самим тим им пружате приступ личним информацијама.
Не кликћите на линкове које вам шаљу онлине пријатељи док их не питате о чему се заправо ради. Обично, пријатељи шаљу лилнкове до смешних фотографија и занимљивих текстова, али треба да проверите сваки од њих пре него што кликнете, поготово ако вам делују сумњиво.
Не делите личне информације. Не треба да пазите само на информације у вези са банковним рачуном. Онлајн налози могу бити подешени са врло мало информација, па ако не желите са другима да делите своје личне податке, немојте их ни стављати онлине.
Немојте занемарити подешавања приватности. Твитер и Инстаграм имају опције за одбијање захтева, док Фејсбук нуди мало детаљније опције када су подешавања приватности у питању. Искористите те погодности.
Промените лозинке како не бисте користили исту за све онлине налоге које имате. Једна иста лозинка за све налоге није паметно решење. Направите неколико јаких које ће садржати велика и мала слова, али и бројеве.
Набавите безбедносни софтвер како бисте се заштитили на Интернету. Сигурно ће вам бити од помоћи.