Најновије

ПАРАЛЕЛНИ УНИВЕРЗУМ: Тзв. Република Косово прети санкцијама Србији!?

Веровали или не! Влада тзв. Републике Косова запретила је остатку Србије санкцијама због проблема које наводно косовске компаније имају са српским властима?!
Марко Ђурић (Фото: Јутјуб)

Марко Ђурић (Фото: Јутјуб)

Како пише косовкса штампа, одлука о увођењу санкција ступа на снагу у марту, а Влада Косова претходно ће о томе разговарати на састанку земаља чланица ЦЕФТА споразума у Бриселу 3. марта. "Коха диторе" тврди да проблеме имају косовске компаније које се баве увозом нафтних деривата, као и да је Београд блокирао извоз пића косовских произвођача у Србију. Директор Канцеларије за КиМ Марко Ђурић каже да ова намера косовске Владе има политичку позадину. – Србија се залаже за слободан и несметан проток људи и робе. У претходним месецима предузели смо додатне кораке за брже евидентирање путника и робе. Да је среће и више памети, пунктова не би ни било. Ако привремене институцијебуду предузимале супротне кораке, одговорићемо и заштититнаше грађане – тврди Ђурић. Прошле године је из централне Србије на Косово и Метохију отишло је робе у вредности од 430 милиона долара, а са КиМ у остали део Србије свега 25 милиона долара. На Космет се највише пласирају газирана вода, шећер, пшеница, уље од сунцокрета, цреп, док се у супротном смеру идентификују цемент, мрки угаљ, заварене цеви, бела вина, кутије, сандуци и гајбе.
Прочитајте још:РУСКИ МЕДИЈИ О АНТИ НАТО ПРОТЕСТУ: Српска власт је издала свој народ (ВИДЕО)ДРЖАВА ПИСАЛА ХАГУ: Случај троје радикала ускоро на Влади Србије!
Извор: Блиц

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Небојша Јеврић: Молер

На зиду Парохијског дома, увек пуног, дао је да се нацрта Ајфелова кула са минаретом и хоџ...

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА