– За нашег живота тероризам који спроводи ИД неће се повући. ИД данас има своје људе у готово свим великим градовима света. То је део њихове агенде. Што је више напада западних сила на калифат, то ће бити више напада на градове Запада. Ако престанемо нападати, калифат ће се ширити па немамо избора. Имамо посла с терористима чија је фундаментална идеја освојити цео свет и решити се свих оних који су по њихову мишљењу неверници. У њиховим очима сви ми смо њихови непријатељи – додао је.
Сиена је у интервјуу за Јутарњи лист рекао да је сценарио који се догодио у Бриселу “апсолутно забрињавајући”.
- Ако ме питате да ли владе земаља треба нешто да промене како би се спречили такви напади? Апсолутно – каже он. 

Међутим, Сиена додаје да је један од највећих проблема у борби са ИД то што је премало људи на терену.
– Када погледате градове као што су Париз или Лондон, требало би послати милион шпијуна на улице који би контролисали шта се догађа. То једноставно није тако и није могуће да буде тако. Осим тога, тајни агенти данас нису онакви какви су били у моје време – надовезује се Сиена.
Он тврди да модерни шпијун нема сличности са Џејмс Бондом, да су данас пре свега то добри аналитичари, људи који већи део дана проводе у канцеларијама, често проводе сате и сате чекајући или скупљајући досадне детаље. Како каже, то није узбудљив посао, а добар број шпијуна никада не изађе на терен.
– Данашњи шпијуни углавном су штребери. Ја сам био старомодни шпијун. Био сам на терену, био сам инфилтриран у терористичку организацију и заиста сам ризиковао свој живот како бих дошао до корисних информација. Осим тога, за своју улогу био сам врло добро припремљен, прошао сам обуку код специјалних јединица, обуку која је била врло тешка и припремила ме за све врсте опасних ситуација. Данас то није тако. Данас се тајне службе више фокусирају на технологију него на телесне способности. Моје је мишљење да не постоји софистицирани софтвер који би уистину могао компензовати мањак добрих људи на терену – говори. 

Иако се Mosaic делом бави “софистицираним софтверима”, Сиена је у сржи традиционални плаћеник као и његове колеге који су бивши агенти ЦИА-е и МИ6, британског САС-а и америчког Навy Сеалс, доступни свима и у целом свету за одређену цену. Не чуди да се на такве компаније каткад гледа са сумњом не само зато што њихове операције неретко укључују људске жртве. Танка је линија између потреба клијената и њихових неморалних циљева.
Ипак, он објашњава да је било ситуција када је одбио посао.
– Било је неколико држава у Африци које су желеле да радимо за њих, али смо их одбили. Код једне је случај био да су се отворено угрожавала људска права. У другој је било свеприсутна трговина људима коју је влада или игнорисала или допуштала. Иако су председници тих земаља желели састанак с нама, одбио сам их. Предност чињенице да смо приватна компанија омогућава нам да изаберемо послове које ћемо радити и да донесемо одлуку о томе сматрамо ли да је њихов морални компас постављен у правом смеру. Када си војник неке државе немаш избора, јер мораш бити лојалан држави којој служиш. Ми имамо избора – закључује он. Извор: Јутарњи лист