Најновије

ЈУНАРМИЈА Путиново наређење: Ученике обучити да склапају пушке и пролазе војну обуку!

Министарство одбране Русије одлучило је да оживи праксу из совјетске ере и покрене покрет младих војника „Јунармију“ у оквиру којег ће школарци учити да склапају пушке, пролазе војне обуке, изучавају војну стратегију и историју, да се уче дисциплини, одговорности и моралним вредностима, да развијају патриотски дух и јачају национално јединство.

Путин (Фото: kremlin.ru)

Пилот пројекат „Јунармија“ стартоваће већ у недељу, 22.маја, у Јарославској области, али ће у пуном обиму пројекат почети 1. септембра.
За младе „војнике“ ће бити сашивена и униформа у зависности од тога у којем роду војске служе — пешадији, морнарици, авијацији, десантним јединицама…
Идеја је, како су навели у Министарству одбране, повезана са повећањем броја војно патриотских удружења у земљи, а има за циљ да систематизује патриотске покрете, као и да одвоји децу од улице и свега оног негативног што улица носи.
Осим тога, задатак је и да се подигне углед војске, ојача патриотско расположење међу младима и развије патриотско васпитање. Идеју о стварању „Јунармије“ подржао је и руски председник Владимир Путин.
Тренутно се одређују и старосне границе деце које ће примати у „Јунармију“. Највероватније да ће у „армију младих“ моћи да ступе тинејџери од 14 до 18 година, мада се раније у јавности спомињало да ће можда бити и млађих — од 10 година па навише.
Сваки одред имаће свог командира и свој штаб, а на располагању ће им бити и библиотеке и компјутери.
„Војне активности“ ће бити одвојене од школских, а ступање у „Јунармију“ биће добровољно.
Млади војници ће учествовати у војним парадама и великим догађајима, попут оних који се организују на Дан победе против фашизма, а такође ће бити обучени и како да реагују у ванредним ситуацијама, као што су поплаве и друге природне катастрофе. Извор: rs.sputniknews.com

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА