Турска и Румунија очекују да ће на самиту НАТО у Варшави следећег месеца бити донета одлука да се повећа присуство војних снага Алијансе у Црном мору, пише Ројтерс.
Други амерички разарач је у четвртак упловио у Медитеран, изјавио је Мабус и додао да је „обавеза америчке морнарице да спречи агресије и обезбеди проходност поморских путева“.
"Бићемо присутни како бисмо спречили потенцијалне агресије“, изјавио је Мабус након што је Русија критиковала одлуку НАТО да трајно обезбеди војно присуство у Црном мору.
Руске новинске агенције су пренеле изјаву званичника Министарства одбране Русије који је ту одлуку оценио као „дестабилизујућу“:
"Наравно да ће одлука о трајном војном присуству дестабилизовати регион, јер то није НАТО море.“ Извор: rs.sputniknews.com/Танјуг