Најновије

ПУТИН КАО АЛ КАПОНЕ: Две стратегије америчких медија за обуздавање руског председника

Путин се понаша према Америци као што је то у своје време радио гангстер Ал Капоне: подмићује политичаре, шири корупцију, меша се у изборе, пише Гери Ешкрофт у свом чланку за „Хил“. Због тога се, како наводи, против Путина треба борити истим методама — помоћу правосуђа и вишеструких мера.

Владимир Путин (Фото: Ria)

У време избора 1924. године банде Ал Капонеа извршиле су масакр у граду Цицеру, премлаћивањем, убијањем и киднаповањем бирача како би осигурале победу свог кандидата. Сâм Ал Капоне није ни на који начин кажњен. Сада, 100 година касније, десила се слична ствар, али на националном нивоу, пише Гери Ешкрофт у свом чланку: „На изборима 2016. године председник Русије Владимир Путин, чији режим препун корупције надмашује рекетирање Ал Капонеа, наредио је напад на америчку демократију“.
Тако је по Путиновој наредби војска тролова „пиштољима изударала“ кампању Хилари Клинтон и Марка Рубија на друштвеним мрежама, „пустила пљусак“ лажних вести против њих и „киднаповала“ личне податке политичара. И, као и Ал Капоне, Путин је из свега тога изашао релативно нетакнут, тврди се у чланку.
Истовремено аутор чланка наводи да су последице Путинових акција много озбиљније: „Мешање Русије у изборе 2016. део је огромне кампање за угрожавање либералне демократије широм света и промовисање мрачне диктатуре у којој царује подмићивање, а влада деспот“. Због тога Русија, не само да се мешала у политику Холандије, Француске, Немачке, Велике Британије и држава Источне Европе, већ је и „заразила Европу епидемијом корупције, користећи прање новца, мито и уцене, како би европским дилерима било теже да се одупру руској агресији“.
Аутор текста пореди руске власти са гангстерима из времена прохибиције, који су се такође мешали у изборе, подмићивали политичаре и вршили злочине. И баш као што су америчке власти неуморно радиле на томе да сузбију криминал, тако сада треба да се „одбије ширење пипака руске аутократије“.
Аутор за то нуди две стратегије. Као прво, Ал Капонеа су успели да обуздају помоћу кривичног гоњења, па стога и према везама Трамповог тима са руским званичницима треба учинити све што је могуће.
Друго, као и у случају са гангстерима, требало би да се искористи вишестрани приступ: увођење нових санкција, издвајање додатних средстава за Министарство правде које прати руске сајбер-криминалце, повећање транспарентности како би се борило против руске корупције, борбу против руских тролова и лажних вести и супротстављање, заједно са нашим савезницима, руској ратоборности.
Мешање у изборе учинило је да Ал Капоне неко време буде главни у Цицеру, али је на крају он отишао у затвор и изгубио је свој статус. Тако је и Путин тренутно добио додатну тежину, али ако се настави истрага и примене нове мере, „биће могуће прекинути деспотски утицај Русије“ и у том случају „суверенитет и слобода Америке и других либералних демократија моћи ће да се одбрани од гангстерског понашање Путина“, закључује „Хил“.
Прочитајте ОВДЕ како је то Обама водио тајни рат против Путина?
Извор: rs.sputniknews

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

Бонус видео

Шта је Путин рекао о Америци?
ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА