Ђукановић и Тачи, тврде руски новинари, постигли су договор да Албанци у тој држави гласају за Милов ДПС, а да Приштина призна "црногорску националну мањину" у лажној држави Косово и да им посланичко место у парламенту.
Тако би Шиптари, тврде упућени, обезбедили три од потребна четири мањинска гласа за трансформацију постојећих Косовских безбедносних снага (КБС) у 'војску Косова'!
Наградиће их функцијама
Према овим наводима, Хашим Тачи и Кадри Весељи наградиће 'лојалне Црногорце' функцијама у Скупштини.
"Ђукановић и Тачи још уочи избора у Црној Гори постигли су договор. Албанци из Црне Горе гласају за Милове, а заузврат се Црногорцима са Косова признаје право мањинске заједнице и они добијају посланичко место, што широм отвара врата за формирање косовске војске. Партија Хашима Тачија, којом руководи Кадри Весељи (ДПК), обезбедила је три од четири мањинска гласа за изгласавање такозваног 'закона о формирању војске Косова'. Два су обезбеђена раније - један из бошњачке заједнице, а други из српске (није са листе Српска). За ове посланике предвиђене су функције у парламенту чим буде оформљен. Трећи глас очекује се од Црногораца са Косова, чим Тачи прогласи указ о признању црногорске заједнице", пише "Спутњик".
И док нико од званичника у Црној Гори и Србији јуче није хтео да коментарише ове наводе, генерал Божидар Делић каже да су "пријатељски односи" између Албанаца и Црногораца јачи него икада.
Мило Ђукановић већ годинама политички преживљава захваљујући подршци Албанаца, па сада ту помоћ очигледно треба некако и да врати. Комуникација између њега и Хашима Тачија врло је пријатељска и они то уопште и не крију. Црна Гора се уласком у НАТО пакт дефинитивно сврстала на страну српских непријатеља, дакле, и Албанаца. Међутим, било каква такозвана "војска Косова" формално се не може створити без сагласности и дозволе Срба из покрајине. Или бар то никако не би смело да се догоди! - упозорава Делић.
Странци имају интерес
Безбедносни стручњак Милан Петрић, с друге стране, сматра да су могући страни притисци, али да појединци не могу нарушити добре односе Србије и суседа.
- С обзиром на то да им Београд не наноси штету, не видим разлог зашто би се Црногорци удруживали против нас. Међутим, могуће је да је реч о страном утицају и притиску лобиста, којима одговара нестабилност на Балкану. Најбитније је, ипак, да је то воља и став само неколицине појединаца, а да народ не дели њихово мишљење... - закључује Петрић.
Чињенице о Косовским безбедносним снагама
-21. јануара 2009. године основане КБС-2.500 војника чини активни састав КБС
-800 војника је у резервном саставу КБС
Боројевић: Мило 'пере' биографију
Аналитичар Саша Боројевић каже да Ђукановић покушава да "опере" своју прошлост.- Ђукановић је добио два услова да би купио слободу. Први је да се окрене против Русије тако што ће ући у НАТО, а други је да се окрене против Србије. Бити против наше земље данас је одскочна даска за напредовање... - сматра Боројевић. Какво је право стање у Војсци Србије прочитајте ОВДЕ.
Извор: Информер