Наиме, америчка администрација има замерке на одређене потезе Министарства одбране Србије, а прва се односи на деминере Војске Србије који ће бити на терену следеће године.
Наиме, како наводи "Блиц", САД су последњих месеци издвојиле значајна финансијска средства за школовање и обуку српских деминера чија ће прва акција на терену бити, ни мање ни више него у Сирији и то на руској страни.
Извор листа наводи да САД сада разматрају да ли уопште да наставе с програмом слања припадника Војске Србије у Америку на обучавање.
Други камен спотицања по Америци је то како Србија поима војну неутралност.
- Подозрење Американаца изазвали су и војни маневри у којима Србија учествује са Русима, а брине их и набавка оружја из Русије - каже извор.
С друге стране, и Руси имају шта да приговоре, с обзиром на то да је Србија потписала споразум о сарадњи с НАТО-ом који предвиђа дипломатски имунитет за војнике Алијансе, слободу кретања по нашој земљи, што нема особље Српско-руског хуманитарног центра у Нишу.
До јавног сукоба мишљења америчког амбасадора у Београду Кајла Скота и министра Александра Вулина дошло након што је српски министар у Нишу јавно стао уз генерала Лазаревића који је пред Хашким трибуналом осуђен за злочине током рата на Косову 1999.
Прочитајте ОВДЕ зашто је Александар Вучић рекао да странци неће водити политику у Србији?
Извор: Блиц