Ово саопштење се појавило у светлу провера Би-Би-Сија од стране Роскомнадзора (руска агенција за надзор у области комуникација), као и због жалби те корпорације Министарству спољних послова Русије због чињенице да су се подаци њихових дописника у Москви појавили на руском интернету неколико дана након што су у британском Тајмсу објављена имена и фотографије запослених у британској редакцији Спутњика.
Министарство је објаснило да је у петак руска служба Би-Би-Сија објавила причу о руском поседу у америчкој држави Мериленд, у којој се налази викендица руске амбасаде коју је совјетска влада купила 1972. године. САД су 2017. године забраниле Русији да је користи, називајући овај комплекс "шпијунским гнездом", подсетило је Министарство спољних послова.
"Захваљујемо новинарима на њиховом раду. Овај филм је још један доказ да тамо није било никакве обавештајне активности. Довољно је чути Американце који живе у комшилуку како причају да су комуницирали са особљем Амбасаде - од амбасадора до техничких стручњака", наводи се у саопштењу.
Министарство је изразило наду да аутори филма неће страдати "због чињенице да су новацем британских пореских обвезника подсетили свет на отвореност, ширину руске душе и поступке америчких власти који су у супротности са међународним правом".
"Иако не можемо да не приметимо: Би-Би-Си би престао да буде Би-Би-Си да је питао за гледиште руске стране", додаје се у саопштењу Министарства спољних послова.
Руске дипломатске викендице у државама Њујорк и Мериленд заплењене су у јануару 2017.
Прочитајте ОВДЕ какав су то нови снимак објавили Руси.
Извор: rs. sputniknews