Најновије

ШЕШЕЉ: Србија треба да води мало агресивнију политику и умеша Кину и Русију у решавању ситуације на КиМ (ВИДЕО)

Ситуација на КиМ и даље је напета, ни посета комесара Јоханеса Хана није уродила плодом - таксе и даље стоје, народ све мање има харане и лекова, протести се наставаљају.

Шешељ (Фото: Јутјуб)

За то време, преговарачки сто на којем треба да се води дијалог Београда и Приштине је празан, и поставља се питање колико дуго ће тако бити. 

Рамуш Харадинај каже да ће таксе да се укину када Србија призна независност Косова, док Србија са друге стране потеже све дипломатске акције како би се ситуација што безболније решила.

Међународна политичка елита „мудро ћути“ стављајући у први план дешавања у Француској, Брегзит и мигрантску кризу.

Лидер Радикала, Војисалв Шешељ сматра да Србија треба да води мало агресивнију политику, тачније да покуша да активније умеша две велике силе Русију и Кину, које би могле да стану на црту америчкој подршци Албанцима на Косову.

- Видим да је наша Влада сада одлучила да тражи хитну седницу Савета безбедности и враћање целог процеса на тај ниво. Мислим да би УН биле у прилично незавидној ситацији, бар да се изјасне о томе. Евентуално гласање против од стране Америке, Велике Британије или Француске, било би веома значајно и веома индикативно. Ушли смо у дубљи слој кризе, и треба ићи много озбиљније - каже Шешељ наглашавајући да је Савет безбедности УН прихватио Резолуцију 1244, и како додаје, по тој резолуцији је инсталисан КФОР.

- Чудно је да је прво потписан Кумановски споразум између наше војске и КФОР-а, који тада није био основан - запажа Шешељ. Како каже, Кумановски споразум је потписан 9. јуна, КФОР је основан тек резолуцијом Савета безбедности на која је је била 20. јуна 1999. године.

- По Резолуцији СБ формиран је КФОР и како то иде у УН скупи се неколико држава и формира своје војне контигенте и упуте војску у неку мисију. Овде ништа правно није прецизирано. Сада је промењен комадант КФОР-а али питам се ко га је променио? Нема ни једног правног акта којим се он поставља - каже Шешељ објашнајвајући на који начин се доносе одлуке на високом нивоу.

- Русија је узела учешће у снагама КФОР-а, имала је своју јединциу која је била стационирана код РС. Ушли су на аеродром код Приштине, Весли Кларк се побуио међутим то је остало на том нивоу - сматра Шешељ.

Како објашњава, биша власт је јако непријатељски гледала на све то, како каже, нису желели да помажу или дају било какву логистичку подршку.

- У једном тренутку, због недостатка српске сарадње, одлучили су да се повуку - тврди Шешељ.

Он сматра да сада Влада Србије треба да упути званични демаж Влади Русије и Кине, да их обавести да је ситација на КиМ јако тешка и да су угрожена основна елементарна људска права, да људи гладују и немју лекове.

- Поред упозорења, важно је да да и оцену, а то је да тренутне снаге КФОР-а нису довољне на територији Косова. Зато треба да их замоли да својим контигетом учествују у снагама КФОР-а - сматра Шешељ. 

Према речима Шешеља, уколико би се то десило, најлогичније би било да ти контигенти прво уђу у северни део Косова, јер како каже, тамо је криза најизраженија.

- Њихов посао би био да се одражва ред и мир и да се становништво нормално снабдева храном и лековима. То би био веома оправдан задатак - каже Шешељ, проценивши да Русија и Кина би тешко одбили ову побуду.

Шешељ додаје да би овакав потез поприлично узнемирио Америку или Немачку.

Како каже, Албанци евидентно спремају војску под покровитељством Америке. Шешељ, такође сматра да је вероватно да Американци и воде двоструку акцију.

Како је Мило Ђукановић прљунуо на Србију прочитајте ОВДЕ.

Извор: Пинк

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА