Најновије

ПОРОШЕНКО ПРЕТИ: Русима ће требати Кримски мост, али само за повлачење

Украјински председник Петро Порошенко изјавио је да његова земља намерава да користи Кримски мост како би повезала своју територију са јужном руском регијом Кубањом, али након што буде повратила контролу над Кримом.

Порошенко (фото: Правда)

Он је на манифестацији посвећеној кримско-татарском народу изразио сигурност да ће "агресор", како Кијев назива Русију, одговарати за незакониту изградњу моста преко Керчког мореуза, али и за друге "злочине".

- Руси ће тај мост искористити као пут за повлачење, док ће Украјина након успостављања потпуног суверенитета користити мост како би се повезала са Кубањом где живи велики број Украјинаца - рекао је Порошенко.

Председник Украјине је поново оптужио руске власти за прогон кримских Татара, те је изборе на полуострву оценио као нелегитимне.

Крим је постао део Руске Федерације након референдума 2014. године на којем је за улазак у РФ гласало преко 96 одсто грађана полуострва. Украјина сматра полуострво окупираном територијом.

ОВДЕ погледајте шта је Путин послао Асаду.

Извор: rs.sputniknews. com

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

Бонус видео

Путин отвара  мост

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА