Како су извори у кабинету рекли новинарима, аустралијска и британска војска могле би да помогну Американцима да одреде тачне циљеве, али неће учествовати у непосредном нападу.
Истовремено су медији навели да је аустралијски премијер Малколм Тернбул изјавио да нема разлога да верује да се САД припремају за војни сукоб са Ираном. Тернбул је касније демантовао извештај телевизије, назвавши га „измишљотином“.
Бела кућа није потврдила податке о нападу на Иран.
Портпарол Беле куће, Хоган Гидли, саопштио је новинарима да не може да потврди ово саопштење и да се о том питању обрате Министарству одбране.
„Али могу да вам кажем да је председник (Доналд Трамп) јасно истакао свој став о Ирану. Њихови (ирански) поступци дестабилизују регион, а жеља и покушаји добијања нуклеарног оружја један су од разлога што је (Трамп) назвао споразум са Ираном најгорим који је икада видео“, додао је Гидли.
„Ми сарађујемо са партнерима и савезницима, покушавајући да приморамо Иран да промени своје понашање и прекине своје акције у региону“, закључио је он.
Односи Вашингтона и Техерана озбиљно су се погоршали овог пролећа када су се САД једнострано повукле из споразума о нуклеарном програму и поново увеле све санкције Ирану.
Пре неколико дана ирански председник Хасан Рохани рекао је Сједињеним Америчким Државама да се не играју ватром, упозоривши Вашингтон да ће због тога зажалити. Као одговор на то, амерички лидер Доналд Трамп истакао је да ће се, буде ли наставио да прети, Техеран суочити са „невиђеним последицама“.
ОВДЕ погледајте све о новом америчком оружју.
Извор: rs.sputniknews. com