Најновије

ХРВАТИ СУ ГОТОВИ: Додик оде папи због овога!

Председавајући Председништва БиХ Милорад Додик изјавио је да ће у петак током посете Ватикану са папом Фрањом разговарати о положају РС, која је, каже, угрожена, као и о улози Алојзија Степинца, загребачког надбискупа у НДХ, који је, напомиње, за време Другог светског рата благословио страдање најмање пола милиона Срба у усташком логору у Јасеновцу.

Милорад Додик (Фото: Јутјуб)

- Теме су актуелна ситуација у БиХ, међусобни односи између Ватикана као државе и БиХ. Наравно, и односи Kатоличке цркве и БиХ, у том контексту ћемо разговарати о актуелним питањима положаја хришћанске заједнице овде у БиХ, па тиме и православне заједнице. Разговараћемо о неким активностима које смо покренули везано за обележавање геноцида у Јасеновцу - рекао је Додик  уочи посете Ватикану.

Он је навео да ће са папом разговарати и у вези са улогом Степинца, кога Хрвати желе да прогласе за свеца, и да ће с тим у вези папи пренети већ познати став да је Степинац био злогласник усташког режима који је благоасловио страдање најмање 500.000 Срба у Јасеновцу.

- Говорићу о покрштавању, односно исељавању. То је један од најгнуснијих злочина који се десио, имајући у виду да је у систему логора Јасеновац био и логор за децу, што говори о томе да су то биле фабрике смрти, које су биле усмерене чак и најмлађе припаднике српске православне заједнице - додао је Додик.

Он је истакао и да ће током посете Ватикану са свим својим саговорницима разговарати о чињеници да је урушен Дејтонски споразум и да има много проблема у функционисању БиХ.

Хасан Насралах поручио: Израел није спреман за копнени рат са Хезболахом! Више о томе прочитајте ОВДЕ

Извор: Танјуг

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА