Како амерички лист Бизнис Инсајдер пише, Ричардсон је то мишљење изразио на конференцији у Атлантском савету, дајући одговор на питање бившег заменика генералног секретара НАТО-а Александра Вершбоуа о томе коме припада Крим.
Вершбоу је од 2001. до 2005. био амерички амбасадор у Руској Федерацији. Претходно је био трећи секретар америчке амбасаде у Москви и директородељења за совјетска питања у америчком министарству спољних послова.
У чланку Бизнис Инсајдера каже се да се "Русија последњих година понашала веома агресивно". Дакле, 2014. године, она је "припојила Украјински полуострво Крим уз помоћ бруталне војне силе". У новембру 2018. године, бродови граничара ФСБ Руске Федерације "напали су украјинске бродове у Азовском мору, након чега су украјински морнари заробљени'’. Поред тога, према писању листа, Москва "непрестано блокира приступ Украјине Азовском мору, које је одвојено од Црног мора Кримом".
Коментаришући ово, Ричардсон је рекао да је дошло време да државе размисле не само о адекватном одговору Русији, већ и да размисле: "Како прво можемо ставити притисак (на Русију - прим. ред.) у неколико региона".
„Мислим да би било сјајно када бисмо натерали Русе и друге противнике да некако реагују на наш први корак. Постоји одређена предност у игрању белим фигурама на шаховској табли, да тако кажем'’, рекао је адмирал.
“У Румунији смо распоредили ракетне одбрамбене системе “Иџис”. И, по мом мишљењу, ове прилике шаљу снажан сигнал Русији“, нагласио је Ричардсон.
Поред тога, Ричардсон верује да повећање броја заједничких вежби са оружаним снагама партнерских земаља у црноморском региону и отварање седишта у савезничким земљама, као што је Румунија, може дати САД више полуга за одговор Русији.
Какав задатак хрватска војска има на Косову, сазнајте ОВДЕ.
Извор: Правда