- Нико није био за прво и друго место. Неки су слали футуристичке пројекте за које је потребно 200 милиона евра, други су направили само козметичке промене, па су због тога додељена само трећа места - објаснили су из Звезде.
Ово решење предлаже концепт урбане структуре у којој би се стадион развијао паралелно са окружењем као јединтвени спортско-комерцијални систем. Један од кључних адута овог решења је јавна променада која би повезала северно и јужно подручке око стадиона, који би наравно био централна тачка.
Осим стадиона, пројекат укључује и друге објекте спортског садржаја, тржни центар са локалима, пословне просторе, јавне површине за одмор и релаксацију и тренутно највећи проблем навијача који долазе на утакмице Звезде – паркинг.
Једна од основа концепције пројекта је очување идентитета Црвене звезде, па су аутори задржали препознатљиви тунел којим играчи излазе на терен испод западне трибине. Од изузетног значаја је и повезаност трибина због препознатљивих навијачких кореографија, а приликом концепције форме стадиона западна трибина је остала доминантна.
Први спрат осмишљен је као својеврсна променада – тзв. "прстен" који омогућава стадиону да "живи" 300 дана годишње, а посетиоцима да доживе искуство Црвене звезде као јединственог бренда. Међутим, како за сада ствари стоје, од овог изгледа неће бити ништа, већ ће можда бити расписан и нови конкурс, на коме ће се тражити оптималније решење.
“Убиј Србина!” одјекивало на стадиону Динама из Кијева. Погледајте ОВДЕ.
Извор: Еспресо