Он је за "Блиц" рекао да су Срби на Косову и Метохији, а пре свега они на северу покрајине, били принуђени да се због трговинске блокаде Приштине сналазе и успоставе алтернативне канале снабдевања основним животним намирницама из Србије.
- Приштини није било довољно то што наноси губитке нашој привреди, већ је агресивним полицијским акцијама решила да прекине те алтернативне путеве снабдевања и да тиме дословно егзистенцијално угрози наш народ. Подсетићу вас да је на камионе са храном и другим потрепштинама чак пуцано - изјавио је Ђурић.
Упитан о томе какве мере Србија може да уведе Приштини и да ли подржава ту идеју, Ђурић наглашава да је одлука Србије да буде максимално уздржана мотивисана потребом да у међународној арени званични Београд наступа као одговорна страна.
Тешко је, како каже, објаснити такву позицију грађанима на КиМ који су свакодневно изложени притисцима Приштине, али и грађанима у централној Србији, којима је, како каже, стало до националног поноса и који можда прижељкују да званични Београд узврати истом мером.
- То је увек могуће урадити, али одговорна власт пажљиво прорачунава своје потезе и мисли неколико потеза унапред. Уверавам још једном све грађане да је много боље то што смо веома промишљеним потезима, односно без афекта, деловали у једном периоду који не могу да опишем другачије него као покушај производњења дестабилизације и на КиМ и у ширем регионалном контексту. Разуме се да наша уздржаност није пасивност и да постоје границе нашег стрпљења - објаснио је Ђурић.
Дарко Шарић поставио вештацима питање, судија забранио да одговоре. Више о томе читајте ОВДЕ.
Извор: Танјуг