ШОК У МАДРИДУ: Шпанци испали, полуфинале Србија - Француска!

МАДРИД - Кошаркаши Француске приредили су велико изненађење у четвртфиналу Мундобаскета пошто су елиминисали домаћина Шпанију са 65:52.
Гобер закуцава Шпанце (фото ФИБА)

Французе у борби за велико финале очекује дуел са Србијом, која је нешто раније прегазила Бразил са 84:56. "Триколори" су заслужено савладали једног од два главна фаворита за освајање златне медаље. Изабраници селектора Венсана Колеа били су бољи у свим сегментима игре, а посебно су били доминантни у скоку - 50:28, уз чак 16 офанзивних скокова. Шпанци су уз то и очајно шутирали за три поена - 22:2 или мизерних 9%. Французи су веома мотивисано ушли у меч и праве серију од 8:0. Шпанци су у прва три минута били без поена, али је фурија сјајном серијом од 10:0 у наставку меча преокренула резултат. Прва четвртина је завршена нерешеним резултатом 15:15, али су триколори и у другој четвртини имали решење за Шпанце. Французи су поново применили рецепт са почетка утакмице и стижу до седам поена предности. Шпанци су имали великих проблема са шутом, па су прву тројку погодили тек из десетог покушаја, а у таквој ситуацији Французи на полувреме одлазе са +7 - 35:28. И у другом полувремену се играло се тврдо. Шпанци трећу четвртину почињу серијом од 7:0, али је одмах уследио одговор Француза. Међутим, Шпанци се нису предавали, а одличном игром у одбрани успевају да преокрену резултат. Домаћи тим предводили су Пау Гасол и Хуан Карлос Наваро, па је фурија у последњу четвртину ушла са минималним вођством - 43:42. Извор: Курир Прочитајте још: (ВИДЕО) Погледајте најбоље потезе у разваљивању Бразила(ВИДЕО) Саша Ђорђевић: Желим Шпанију у полуфиналу!(ВИДЕО) Погледајте Богданову тројку „са друге планете“!