“То је одлична вест за Србију и још једна потврда да смо успели да и на овај начин потврдимо нелегитимност тзв. косовских институција. Наиме, доказали смо да се ништа на силу и без договора са званичним Београдом не може постићи”, рекао је Мали.
Он је напоменуо да је трајна политика Србије проналажење компромисног и трајног решења за питање Косова, али и да је неопходно поштовање међународног права.
“По важећој Повељи ИОТА чланице ове организације могу бити само државе признате од стране Уједињених нација”, истакао је министар Мали и додао да ће се Србија и у будућности свим снагама борити да сачува институционални легитимитет својих државних органа.
Делегацију Пореске управе Републике Србије у Бриселу чиниле су директорка Драгана Марковић и главна контакт особа за ИОТА Снежана Илић, које су се успешно избориле са овим питањем, те Пореска управа тзв. Косова није примљена у ту значајну међународну организацију.
Генерална скупштина ИОТА одржана је у периоду од 1. до 5. јула 2019. године, а о чланству се одлучивало тајним гласањем.
Пореска управа Републике Србије је чланица ове организације од 2002. године од када активно учествује у њеном раду. ИОТА је организација која пружа подршку и помоћ земљама чланицама у унапређењу њихових пореских администрација.
Њена мисија је да пружи широк форум за дискусију о практичним пореским питањима, промовише сарадњу између пореских администрација у европском региону, идентификује добру праксу и охрабри њену примену, као и да подржи развој пореских администрација земаља чланица, у складу са њиховим посебним потребама. ИОТА тренутно има 44 чланице.
Који су могући кандидати који ће заменити Вучића на челу странке прочитајте ОВДЕ.
Извор: Ало