“Наравно, постоје спекулације и говоркања. Неки кажу да је тај вирус можда изашао из војне лабораторије у Америци, а не у Кини. Како можемо да верујемо у све те будалаштине? То је апсолутна бесмислица“, рекао је он.
Амбасадор истиче да до сада није познато одакле потиче нови вирус. Према првим истраживањима, он се преноси са животиња на људе.
„Али, морамо да знамо више о томе“, додао је дипломата, признајући да је можда прва реакција на вирус била недовољно брза.
The whole #Chinese nation is fighting #coronavirus. This is a tough fight. This is a big challenge. But we have the confidence that we will eventually control the outbreak and win the battle. Because we have very strong leadership under President Xi, we have 1.4 billion people... https://t.co/KYQu1WCXyU
— Cui Tiankai (@AmbCuiTiankai) February 7, 2020
То је могло да се догоди било где, рекао је амбасадор, додајући да Кина чини све како би исправила ствари.
У Кини је од коронавируса до сада умрло 811 људи, а заражено је 37.000.

Прочитајте ОВДЕ да ли ће Русија дозволити да се промене њене границе.
Извор: rs.sputniknews. com




