Ватерполо доминација Звезде се наставља: Даме освојиле Куп Србије

Ватерполисткње Црвене звезде освојиле су Куп Србије, пошто су у финалу  савладале Партизан 8:2 (1:1, 0:2, 1:2, 0:3). Тако су црвено-беле стигле до првог пехара у клупској историји уз подршку великог броја навијача који су бодриле своје љубимице на путу ка успеху.
Ватерполиткиње Црвене звезде (ФОТО: Ватерполо вести)

Важност меча на почеку је била притисак за оба тима па није виђена ефикасна утакмица, већ су тимови били сконцентрисани на одбрану свог гола. Таква игра одговарала је девојкама Партизана које су у првој четвртини успешно парирале противницама, и биле резултатски у игри. Ипак, у наставку црно-беле нису пронашле начина да угрозе гол ривала, игра преко центра није функционисала, а и прилке за ударац са спољних позција биле су ретке. Са друге стране врло расположена на два метра била је Јована Дујовић која је била добра у реализацији напада, и носила је свој тим до победе. Она је била и најефикаснији актер меча са 4 гола. Вођство црвено-белих  од друге четвртине полако се увећавало, а средином треће деонице било је великих 5:1, али црно-беле нису одустајале и уз велику борбеност преко Јоване Илић успеле су да смање на 2:5. Ипак Звезда је осетила да је победа близу, подигла темпо и до краја са три гола у серији стигла до убедљвог тријумфа. Тако је након освајање Купа Србије у мушкој конкуренцији ватерполо секција црвено-белих придружила у 2014. још један пехар настављаућ доминацју Звезде у српским базенима. Медаље финалисткињама и пехар победницама уручио је Владимир Вујасиновић, а око стотину присталица Звезде заједно са играчицама и стручним штабом прославило је успех. После такмичења у купу, наредног викеда наставља се првеснтво где се очекују нова узбуђења а највеће ривалке у борби за титулу црвено-белим девојкама биће екипа Сенте која тренутно држи прву позицију на табели. Извор: Ватерполо вести