ЈЕДНОСТАВНО НИЈЕ ИШЛО: Црвена Звезда изгубила у Грчкој

Атмосфера у ОАКА арени није спектакуларна, неће бити оне ватре каква зна да буде на трибинама када играју Зелени.
38. минут - Ево и Добрића у игри, то је његов деби у Евролиги, а Риверс наставља да погађа тројке - 70:55 37. минут - Џенкинс је промашио шут за три, а Зелени у нападу опет лако долазе до слободних бацања. Прво Гист па потом и Калатес 36. минут - Фелдин је прошао поред Симоновића и дао кош уз фаул - 66:53 35. минут - Тежак шут Бјелице који је непрецизан. Много скокова у нападу Зелених Опет тројкааааааааааааааааааааа Бјелице - десет разлике! 32. минут - Бурузис је промашио тројку, Звезда је заиграла далеко бољу одбрану, а Волтерс за сада добро игра на плеју с обзиром на чињеницу да вероватно не зна више од пар акција ОСАМ МИНУТА ДО КРАЈА Звезда у серији 6:0, Џенкинс је погодио Звезда је много стегла одбрану, сада је то на нивоу претходних утакмица 31. минут - Волтерс је напао и забележио 8. поен у стилу Навара, а потом је и Џенкинс одлично прошао - 61:45 КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ - 61:41 Звезда има шут за два поена - 9/22 30. минут - Волтерс је лепо прошао и дао кош уз фаул Фелдина - 59:41. Његов 6. поен 30. минут - Џенкинс је сада добро прошао и дао прве поене на утакмици, али је Бурузис у следећем нападу дао свој 10. поен - 59:38 28. минут - Волтерс је промашио из корака за два, али је у следећем нападу Симоновић погодио лаганим полагањем - 56:36 26. минут - Волтерс је погодио с велике удаљености за три поена у последњој секунди напада. Какав начин да се постигне први кош у новом тиму - 54:34 26. минут - ПАО наставља да игра организовано. Сада је Фелдин нашао Калатеса испод коша 25. минут - Гудурић је проиграо Кузмића који је закуцао. Центар Звезде игра заиста одлично против бившег клуба, али је једини расположен играч Синглтон је ударио рампу Митровићу, а потом је капитен Звезде изнудио фаул у следећем нападу. Дангубић је промашио два везана шута за три поена 23. минут - Како је расположен Панатинаикос - Калатес прецизан за три - 52:29 22. минут - Николс је напао продором и изнудио пенале - 47:25. Дангубић је вратио добрим продором, али је Гист погодио свој 14. поен уз мало среће. Митровић је погодио тројку - 49:29 21. минут - Настављен је меч у Атини. Покушао је Јовић за три, али није успео ПОЛУВРЕМЕ - 46:25 20. минут - Зелени су расположени за игру, Синглтон је асистирао за Гиста који је закуцао - 43:25. Гист је погодио уз фаул Митровића - 46:25. За сада изгледа јако лоше... 17. минут - Кузмић прецизан уз слободно бацање - 41:23. Делује да није проблем толико резултат већ игра Звезде. Посебно у одбрани. Мада је и напад прилично анемичан. Сада погађа Митровић, тајм-аут Пасквала. 16. минут - Кузмић поново даје кош (10п) и показује да је једини расположен играч вечерас црвено-белих. Потом Риверс прави кораке 15. минут - Бурузис опет погађа, Симоновић опет маши, Риверс поново закуцава за свој девети поен. Одбрана Звезде као да не постоји - 41:18 14. минут - Симоновић је промашио тројку, али је Кузмић забележио скок и поен. А Риверс је показао какав шут за три поена поседује - 37:16 14. минут - Гудурић половичан са линије пенала - промашио је оба шута. Звезда без коша у другој деоници Ево га сада и Бурузис за три поена - 20 разлике 13. минут - Пробао је Волтерс до Кузмића, али комбинација није прошла. На другој страни Калатес пролази кроз одбрану Зелених као кроз сир - 31:14 12. минут - ПАО даје лаке поене. Прво је погодио Бурузис, а потом и Калатес - 29:14. Звезда не успева да игра одбрану на правом нивоу и већ сада има приличан заостатак. У нападу игра превише брзоплето, нема изграђених акција 11. минут - Опет Кеј Си Риверс напада из продора и води ПАО  до победе, а Волтерс је на терену - дакле ДЕБИ Звездиног плеја КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ - 23:14
Риверс погађа из продора у последњем секунду прве четвртине
Симоновић погађа два поена и имаће додатно бацање - 21:14
10. минут - У последњем скунду напада погађа Гист из окрета - његов 7. поен - 21:12
9. минут - Ево Бјелица под кошем, важан кош за самопоуздање. Гист враћа. Како Звезда уради нешто добро, Зелени одмах врате у следећем нападу
8. минут - Калатес је погодио, а онда је Јовић вратио тројку! Потом је Гист погодио уз фаул Јовића - 17:10
7. минут - Калтес погађа у контри, пре тога се Бјелица није снашао под кошем. Али Гудурић погаша тројку! - 11:7
5. минут - Озбиљна разлика на страни домаћина, Николс погађа након утрчавања, са друге стране Кузмић - фаул у нападу - 9:4.
5. минут - Ево и поена Калатеса, потом Кузмић губи лотпу.
4. минут - Коначно, поново Кузмић - 5:4
2. минут - Ево поена и Фелдина, али и грешке Звездиних играча - три везане изгубљене лопте.
2. минут - Николс погађа уз фаул Митровића, а потом и додатно слободно бацање - 3:2
1. минут - Кузмић отовара утакмицу поенима под кожем домаћина - 0:2
Почела је утакмица! Дејан Радоњић је истакао пре меча да његову екипу у Атини чека борба са великаном европске кошарке. "Играмо против великана европске кошарке Панатинаикоса, који је значајно појачао тим играчима огромног искуства и евролигашког рејтинга. Предводи их нови тренер, који је фантастично водио Барселону и с њом освојио и титулу првака Европе - Ћави Пасквал", рекао је Радоњић Извор: Моцарт