Партизан "тројком" до финала Купа

Црно-бели су у реванш мечу полуфинала најмасовнијег такмичења савладали Спартак у Суботици са 3:0, головима Михајловића, Влаховића и Бандаловског.

Влаховић постиже погодак( Фото: Јутјуб)

САМО 80-ак секунди било је довољно фудбалерима Партизана у Суботици да ураде оно што нису успели за 90 у првом мечу полуфинала Купа Србије на свом терену и прича око учесника завршне представе најмасовнијег такмичења је била завршена. Све виђено после тога представљало је рутину гостију и млаке покушаје домаћина да спрече одлазак црно-белих у финале које на програму 11.маја. Партизан је, ипак, много лакше него што се очекивало прошао кроз равницу и стигао на корак од утешног трофеја – 0:3 (0:1). Очекивали су у табору црно-белих да ће и у реваншу имати много проблема око пробијања јаког дефанзивног бедема Спартака, али је прва акција на утакмици гостима широм отворила пут ка финалу. Стевановић је на десном боку идеално упослио Бандаловског, овај заврнуо лопту по земљи на петерац, а Михајловићу је остао лакши део посла да матира Мирковића. У том тренутку сви услови за одличан фудбал су били „на талону“, ипак, неочекивано победио је спори ритам, није чак претерано рећи ни преспори. Партизан се задовољан голом који је домаћину донео готово немогућу мисију определио да исконтролише средину и вреба грешке Суботичана, док Спартак никако није могао да се извуче из „успаванке“ која је апсолутно одговарала гостима. Отуд и не чуди да је једини детаљ вредан пажње у првом полувремену виђен у 32.минуту када је Шљивић дубинском лоптом створио зицер Милићу. Ипак, Шаранов је био будан и за делић секунде бржи од нападача Спартака. Изабраници Андреја Чернишова су преузели много већи ризик у наставку, а агресивност и високи притисак на момке у црно-белим дресовима су донели неколико узбуђења пред голом Шаранова. Најпре је у 65. минуту Илић неспретно пред голом Партизана „одбранио“ покушај Мудринског, да би у наредне две ситуације Шаранов сјајно реаговао после удараца Илића и Новаковића.  Тачку на било какав вид неизвесности ставио је Мудрински другим жутим картоном зарађеним у 80. минуту због ударања Јовановића без лопте, а само минут раније нападач Спартака је узалуд тражио пенал после дуела са Стевановићем у шеснаестерцу Партизана. Бројчану предност Партизан је искористио да победу учини убедљивом, па су се до краја головима радовали још најмлађи фудбалер на терену Душан Влаховић и дефанзивац Иван Бандаловски. Извор: Вечерње Новости