ЛИГА ЕВРОПЕ Реми велике наде: Звезда одлично парирала ЦСКА, одлука пада у Москви

Фудбалери Црвене звезде и ЦСКА одиграли су нерешено 0:0 на стадиону "Рајко Митић" у првој утакмици шеснаестине финала Лиге Европе.

Maракана (Фото: Јутјуб)

У првом полувремену више се играло пред голом Звезде – Московљани су извели неколико корнера, имали добру шансу преко Витиња и још неколико пута су ушли у шеснаестерац пре него што је опасност отклоњена.
На другој страни Звезда је имала најбољу прилику у 35. минуту, када је Радоњић у контри шутирао право у Акинфејева у ситуацији један на један, а нешто раније Бен је шутирао преко гола из слободног ударца са ивице казненог простора.
У другом полувремену ЦСКА је притискао, али је поново Звезда имала боље шансе – Акинфејев је извукао лопту из гола после ударца Пешића у 49. минуту, а Крстичић је главом после убацивања Бена шутирао поред десне стативе.
Црвена звезда: Борјан, Јовичић, Ле Талек, Крстичић, Доналд, Родић, Стојковић, Бен, Пешић (Рачић 85'), Радоњић (Срнић 78'), Савић.
ЦСКА: Акинфејев, В. Березуцки, Вернблум, Васин, Фернандес, Кучаев, Головин, Џагоев, Хатхо, Витињо, Муса.