ЗВЕЗДА И ДАЉЕ У ИГРИ: Брутална рампа Добића и 106 поена за нову победу против Валенсије! (ВИДЕО)

Амерички бек Џејмс Фелдин дао је 30 поена и био је најзаслужнији за 11. тријумф црвено-белих у Евролиги.

И Дејан Давидовац је пружио одличну партију у вечерашњем тријумфу Црвене звезде (Фото: euroleague.net)

Кошаркаши Црвене звезде победили су Валенсију у Београду са 106:90, у 26. колу Евролиге. Звезда је остварила 11. победу и још је у игри за пласман у осмину финала тог такмичења. Најефикаснији у победи над шпанским клубом био је Џејмс Фелдин са 30 поена, 17 је постигао Тејлор Рочести, 16 Матијас Лесор, а 12 Милко Бјелица. Звезда је у првом полувремену играла врло разиграно у нападу, док је с друге стране имала доста проблема у одбрани, посебно у шуту с дистанце. Екипе су се током првих 20 минута често смењивале у вођству. Валенсија је у једном тренутку прве четвртине водила са 17:9, ношена расположеним Мартинесом, али је тим Душана Алимпијевића до истека првих 10 минута изједначио, а потом и преокренуо. Пред око 4.500 гледалаца у некадашњем Пиониру, што је најмања посета Звезде у Евролиги, играло се динамично, али ниједна екипа није успевала да стекне осетнију предност. У другом полувремену наставило се у истом ритму, ефикасне су биле обе екипе, а расположеним Фелдину и Лесору, придружио се Рочести. Црвено-бели су у последњим секундама треће четвртине после тројке Пере Антића први пут на утакмици стекли двоцифрену предност, коју су до краја сусрета само увећавали. Прорадио је и шут за три поена, па је тако Звезда чак три и по минута пре краја постигла више од 100 поена. Потез утакмице, али и 26. кола евролиге начинио је Огњен Добић невероватном рампом коју можете да видите на снимку од 1:05: Црвена звезда – Валенсија 106:90 (23:23, 27:25, 29:19, 27:23) Београд – Дворана: „Александар Николић“. Гледалаца: 4472. Судије: Лотрмосер, Коромилас, Амбросов. Црвена звезда: Кешељ, Давидовац 2, Лазић 7, Антић 3 (5 ск), Добрић 6, Фелдин 30, Јанковић 2, Рочести 17 (5 ас), Омић, Лесор 16 (7 ск), Енис 11, Бјелица 12. Валенсија: Томас 7, Пуерто 1, Гарсија 2, Абалде 8 (6 ас), Дубљевић 4, Вивес, Матинез 22, Плајс 10, Вилијамс 4, Састре 16, Грин 16, Дорнекамп. Да подсетимо, у 12. колу Евролиге, Црвена звезда је славила над Валенсијом у Шпанији резултатом 86:82. Тог меча можете да се присетите ОВДЕ. Извор: Спортски журнал