- Не знам да ли то јесте или није изненађење, чак и за делове америчке администрације. Не знам да ли јесте или није изненађење за немачку, француску и многе друге европске администрације, али оно што је за нас важно је да се разговори воде под окриљем ЕУ, још од како су их велики генији Ђилас и Јеремић изместили из УН где смо имали подршку и Русије и Кине - рекао је Ðурић гостујући у емисији "Фокус" на телевизији О2.
Ђурић је приметио да и многи други имају ентузијазам да се прикључе разговорима између Београда и Приштине и истакао да се Србија залаже за један избалансиран приступ и да је свесна да без великих сила нема решења за питање КиМ.
- Али, исто тако нам је потпуно јасно да неког скорог или блиског решења за то питање нема, као што нам је јасно и да тренутно нико није спреман да понуди нешто што би задовољило наше интересе. Самим тим, верујем да смо далеко од неког решења, али имамо жељу, енергију и вољу да наставимо да се боримо за КиМ - рекао је Ђурић.
Истакао је да је захваљући активности председника Србије Александра Вучића и људи у влади дошло до преокрета и да је 15 држава повукло признање самопроглашене косовске независности.
- Пре само неколико година било је незамисливо да се разговара о српском интересу, али упорним, истрајним и марљивим радом председника и целог тима у влади успели смо да дођемо до тога да данас сви кажу ''компромис и уважити и интерес Србије' - додао је Ђурић.
Председник САД Доналд Трамп именовао је Ричарда Гренела, актуелног америчког амбасадора у Немачкој, за специјалног председничког изасланика за преговоре Београда и Приштине, саопштено је из Беле куће.
Шест сати држали новинаре РТС у притвору! Више о томе ОВДЕ.
Извор: Танјуг