"Истина је да смо установили по ком се шаблону цепају опозиционе политичке организације у Србији, или први човек узме паре да угаси светло или узме њих неколико да га упропасте изнутра. ПСГ, такав какав јесте, је можда прва организација с којом смрадикали нису успели да ураде ништа, такорећи, нису успели ни да присмрде. Смрадикали нас, дакле, неће поцепати, али су већ почели да се цепају међу собом што је сасвим очекивано", навео је Трифуновић у писаној изјави.
Покрет слободних грађана, истакао је, тренутно броји више од три хиљаде чланова, и неколико хиљада претплатника чији број, како каже, стално расте, додајући да су у том покрету поносни на то.
"Прошле недеље смо прославили годину дана од кад сам постављен на место председника Покрета, заједно са члановима Председништва, Извршног одбора, повереницима који су дошли са свих страна Србије, члановима Политичког савета, али и Омладином, која нам је невероватна. Тачно је да је недавно из Покрета изашла група чланова која броји мање од њих сто, како би формирала неку групу грађана, и ми им желимо сву срећу у свом даљем политичком животу и сазревању. Свако има право да гради политичку каријеру како мисли да треба. Ипак, неозбиљно би било уопште инсинуирати било какво цепање у Покрету који не само да из дана у дан расте, већ је и једна од ретких организација у којима стварно владају супер енергија и ентузијазам који се просто види. Наравно, у тренутку кад је врло извесно да ћемо донети одлуку о бојкоту, не чуди ме превише што је ПСГ постао омиљена сензација свињоида, заједно са мном и мојим мачкама", закључио је Трифуновић.
Бивши чланови: Одлуке у ПСГ се доносе у малом кругу људи!
Бивши чланови ПСГ Лидија Мартиновић и Бранислав Јоргић кажу да је разлог изласка дела чланства тог покрета, а тврде да је у питању више од 200 људи, концепцијске природе.
Група бивших чланова Покрета слободних грађана, која је напустила ту политичку организацију, најављује оснивање нове политичке организације. Кажу да ће је основати брзо.
Иначе, месецима је једна од главних тема у опозиционом блоку хоће ли ПСГ бојкотовати изборе или не. На питање да ли је то главни разлог изласка дела чланства из ПСГ, Марфтиновићева каже да није главни, али да је један од многих.
"То је један од разлога - зашто се та одлука није донела у догледно време, него се калкулисало, чак и када се видело да разговори са европарламентарцима, тј. разговори уз њихову помоћ, са властима иду у другом правцу у односу на онај који би требало да донесе решење за ову кризу", наводи Лидија Мартиновић.
Она каже да су још од летос, када су разговори о изборним условима почели, знали да не могу одмах да донесу такву одлуку, али да је касније било очигледно шта чланство жели. Наводи да су у покрету извршене одређене анкете, да је повереништво разговарало са чланством, да се већина чланства изјаснила за бојкот, а да одлука званично, види се, још није донета, упркос томе.
Јоргић каже да је основни разлог изласка групе чланова из ПСГ - концепцијске природе.
"Различите концепције у погледу виђења демократије и саме организације друштва. Кад говоримо о бојкоту или изласку на изборе, главни проблем је што није постојао унутарстраначки капацитет, демократски, за доношење те одлуке. Тражили смо расправу никад нисмо добили расправу... Спровели су анкете које су необавезног типа и то одражава начин на који је функционисао тај покрет", каже он.
Прочитајте ОВДЕ шта се тренутно дешава у Демократској странци.
Извор: Н1