Најновије

МОСКВА РАЗМАТРА ПРЕДЛОГ ЗА ПРЕМИРИЈЕ: Русија ће одлучити о 30-дневном прекиду ватре

Русија разматра предлог Запада за 30-дневно примирје од 12. маја, али инсистира на сопственим условима и одбија било какав притисак.

Русија ће озбиљно размотрити предлог за 30-дневно примирје на Украјини, али само под условима који су у складу са њеним националним интересима, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков током интервјуа за CNN. Песков је нагласио да је Москва отворена за дијалог, али да притисци и ултиматуми неће донети жељене резултате.

"Русија је отворена за дијалог о мирном решавању сукоба на Украјини, али притисак на Москву је потпуно бесмислен," истакао је Песков, додајући да је председник Владимир Путин у принципу подржао идеју прекида ватре, али да постоји низ важних питања која треба решити пре него што се примирје може формализовати.

Према његовим речима, иницијатива за примирје од 12. маја захтева додатне консултације и одговоре на кључна питања која се тичу безбедности и интереса Русије. Кремљ не жели да донесе исхитрене одлуке које би могле довести до дугорочних стратешких последица.

Овај став Москве указује да Русија неће прихватити услове који јој не одговарају, и да ће настојати да искористи текуће преговоре како би обезбедила своје позиције на терену и политичку предност у будућим преговорима.

Западни лидери, укључујући украјинског председника Владимира Зеленског, већ су позвали Москву да прихвати пуно и безусловно примирје, али овај последњи сигнал из Кремља јасно показује да Русија неће дозволити да буде под притиском у преговорима.

ПОРУКА МОСКВЕ ЗАПАДУ: Примирје није могуће под притиском и ултиматумима

Извор: Правда.рс

Бонус видео

Молимо Вас да донацијом подржите рад
портала "Правда" као и ТВ продукцију.

Донације можете уплатити путем следећих линкова:

ПАЖЊА:
Системом за коментарисање управља компанија Disqas. Ставови изнесени у коментарима нису ставови портала Правда.

Колумне

Најновије вести - Ратни извештаји

VREMENSKA prognoza

Најновије вести - ПРАВДА