Сигурно је да се станарима зграде у центру Младеновца у први мах чинило да је понуда Општине у суфинансирању радова - санације крова, више него повољна, јер је само десетину трошкова требало да плате они, а остатак из локалног буџета. Они су, као и још 20 стамбених заједница у Младеновцу, које су истом одлуком Већа ГО Младеновац од 5. јула 2024, а коју је потписао тадашњи председник општине Владан Глишић, добиле субвенцију.
Е сада и општинари, и Глишићева екипа, али више тим Богдана Вуксановића који га је прошлог лета, само неколико дана након изгласавања одлуке о субвенцији, наследио у фотељи првог човека Младеновца, требало би станарима ове зграде да објасне на основу чега је крушевачка фирма "Тецаси" изабрана на јавном тендеру?! Фирма која је регистрована за трговину на велико дрветом, грађевинским материјалом и санитарном опремом! Регистрована за трговину а не за извођење радова! Све то младеновачки властодршци, садашњи и бивши морају да објасне грађанима чије паре су потрошили на више него траљаво урађену санацију крова. А можда и читав 21 кров!
Челници општине, бивши и садашњи, морали би да одговоре и кога су изабрали за надзор радова (санације крова), што су као финансијери пројекта морали да ураде? Неког грађевинског инжењера из општинске инспекције или неког "стручног" по страначкој способности? Тај грађевински инжењер који је потписао да су радови (санација) урађени како треба (ваљда би уговором све требало да буде прецизирано) после летећег крова, мора да поцепа своју диплому!
Како и "над попом има поп" кров сваке зграде који је саниран, а има их још 20 у Младеновцу, сада треба неко да преконтролише! Сваки недостатак требало би, а пре свега мора, наравно о свом трошку, да поправи извођач радова. А онај који је потписао да је санација у реду мора да сноси последице - и материјалне и кривичне! О моралним нећемо, то код нас не постоји!
Станаре зграде са које је одлетео кров, осим гледања у небо и очекивања топлог и пре свега времена без кише и пљускова, вероватно очекује и то да власницима свих возила које је оштетио кров приликом пада, плате штету на аутомобилу. Наравно, та штета није само материјална, већ је ту и душевни бол власника четвороточкаша. У случају да су осигурани (од штете трећим лицима), то би им бар донекле ублажило трауму коју су преживели. После тога нека и они пресавију папир и да за штету, материјалну, као и душевни бол, туже све оне због којих су доспели у то стање.
Али да не забораве и кривичне пријаве против извођача и надзорног органа, у најмање руку због несавесног рада, што се, такође санкционише, законом. Бар би требало. И морало!
Извор: Директно.рс