Išćenko: Za preostale Ukrajince je najbolje da Ukrajina što pre prestane da postoji kao država
Ukrajini će najlakše biti 2025. godine. Ranije je malo toga zavisilo od nje, a sada ni njena...
Kina aktivno pokušava da se probije na svetsko tržište obrađenih dijamanata, proizvoda od zlata i dragog kamenja. Međutim, nema ozbiljan brend. Zajednički kineski i ruski poligon za trgovinu pružiće mogućnost da se drago kamenje izvađeno i obrađeno u Kini u novom obliku pojavi pred kupcima, uključujući i bogate Kineze koji su spremni da za prepoznatljive brendove plate bilo koji iznos. U samoj Kini naglo raste interesovanje za robu najvišeg nivoa od dragog kamenja. Potrošnja svake godine poraste 20-30 odsto, a za neke pozicije – do 50 procenata, istakao je stručnjak Više ekonomske škole Aleksej Maslov:
U tom smislu je Kina krajnje zainteresovana za Rusiju, kako u svojstvu isporučioca dragog kamenja, tako i u svojstvu potrošača gotovih proizvoda. I nama je, naravno, vrlo zanimljivo da uđemo u Kinu s bilo kojim pozicijama dragog i poludragog kamenja i proizvoda od njih i da isporučujemo na kinesko tržište svoje brilijante. Kinesko tržište je u tom smislu vrlo strogo regulisano. Tako da je izabran vrlo dobar pravac – izlaz na jedinstveno tržište.
Ukoliko bude stvorena ovakva berza, to će bezuslovno svetski sistem trgovine ovom aktivom učiniti transparentnijim, uveren je Aleksej Vjazovski, potpredsednik kompanije „Zolotoj monetnij dom“:
Sad na ovom tržištu monopol uglavnom drže najveće svetske korporacije kao što je „De Birs“. Ukoliko se ovakva berza pojavi kupcima će biti lakše da shvate kako se formiraju i menjaju cene i da porede kotiranje. Od toga će svi imati koristi. Mi ćemo moći da diverzifikujemo svoje kupce, da ih izvedemo na transparentno tržište. Kina je jedan od najvećih potrošača dragocenih metala i dragog kamenja. Rusija izbija na jedno od prvih mesta u svetu po vađenju i proizvodnji zlata i brilijanata.
Pročitajte još: KONFLIKT U EU: Austrija tuži Britaniju zbog nuklearne elektrane!Svet na samoj ivici „naftnog rata“Srpska inteligencija je izdala svoj narod!
Udruživši napore na berzi kompanije Rusije i Kine će moći da izađu na tržišta u trećim zemljama, prognozira Aleksej Maslov:
Imajući u vidu moćno kretanje Kine u pravcu zemalja Afrike i Latinske Amerike u kojima se vadi drago kamenje i u kojima postoji elita koju zanimaju ovi dragoceni metali i dragulji, Rusija i Kina mogu zajednički da se probijaju na ova tržišta. Danas su ona za Rusiju ili zatvorena ili teško pristupačna. Ne radi se toliko o rastu cena koliko o preraspodeli udela na tržištu. Prodaja u toku prvih 5-6 godina može porasti za 10-15 procenata. To je vrlo bitan, značajan korak napred.
Danas u Kini postoji ogromno „sivo tržište“ proizvoda od sibirskog nefrita i žadeita. Radi se o milionima dolara koji zaobilaze državnu blagajnu, kako rusku, tako i kinesku. Ne samo to, postoji i ogromno tržište falsifikata nefrita, koji zajedno sa „sivim uvozom“ dospevaju u Rusiju. Berza za dvostranu trgovinu će legalizovati i normalizovati kretanje dragog kamenja i smanjiće polje za švercovanje i falsifikate.
Izvor: Glas RusijeDonacije možete uplatiti putem sledećih linkova:
Ukrajini će najlakše biti 2025. godine. Ranije je malo toga zavisilo od nje, a sada ni njena...
Priča o usponu militanata Tahrir al-Šama na sirijski tron biće još dugo obavijena tajnama ...
Moj kum i ja ne volimo izraz „volonter“: pošto smo obojica Sloveni (on je Srbin, a ja Rus)...
Roksanda, Roska, zabrađena crnom maramom sedela je na kamenu i gledala kozu koja je brstil...