(VIDEO) LŠ: Barsa i PSŽ sačuvali prednost

Iznenađenja nije bilo, Barselona i Pari sen Žermen pridružili su se Bajernu i Atletiku u četvrtfinalu Lige šampiona, pobedama od 2:1 nad Mančester sitijem i Leverkuzenom.
Radost fudbalera Barselone posle Mesijevog gola (FOTO: jutjub skrinšot)

Iako su Nemci poveli na Parku prinčeva već u petom minutu, verovatno ni oni najveći optimisti među njihovim navijačima nisu pomišljali da bi moglo da se nadoknadi 0:4 sa Baj arene. Da su bili u pravu potvrdio je Markinjoš ijednačujućim golom sao sedam minuta kasnije, a konačan rezultat na meču postigao je Laveci u 58. U međuvremenu je Zlatan Ibrahimović pogodio prečku, a Rolfes promašio penal i to je najinteresantniji događaj na utakmici kao i obeležje ove runde takmičenja jer je reč o četvrtom uzastopnom kaznenom udarcu u Ligi šampiona koji nije iskorišten. Juče je neprecizan bio Tomas Miler, a pre tri nedelje na prvom susrtu Bajerna i Arsenala promašili su i Alaba i Ezil. Možda bi precizan s bele tačke bio neko iz Sitija da je dosuđen "čist" penal nad DŽekom, ali sudija nije mislio da je Pike načinio prekršaj. Katalonci su se dugo mučili, gosti iz Engleske imali više od igre i nekoliko šansi koje nisu iskoristili pa je po starom nepisanom pravilu ove igre usledila kazna. Egzekutor je u 68. minutu bio, ko drugi nego Leo Mesi, koji odavno nije bio u ovako dobrom izdanju, valjda je ispovraćao sve što je imao? Desetak minuta kasnije građani su ostali sa desetoricom, kao da ne mogu bez isključenja protiv Barselone, ali i tako oslabljeni stigli su preko Kompanija do izjednačenja u 89. minutu. Samo 60 sekundi kasnije, tačku na ovu utakmicu i učešće engleskih emira u Ligi šampiona donosi Dani Alveš. Naredne sedice biće odigrane preostale utakmice osmine finala. U utorak se sastaju R. Madrid i Šalke, odnosno Čelsi i Galatasaraj, a u sredu su na programu utakmice B. Dortmund - Zenit i Mančester j. - Olimpijakos. Žreb za četvrtfinale i polufinale, kao i nominalnog domaćina finalne utakmice održaće se u Nionu 22. marta. ) Izvor: Pravda