Evropa liga: Orlovi očerupali petlove, Betisu Derbi Seviljano

Srpska kolonija iz Lisabona nastavlja uspešan pohod u Evropa ligi. Benfika je sa 3:1 savladala Totenhem na njegovom Vajt hart lejnu, a u pobedi su učestvovala tri srpska reprezentativca. LJubomir Fejsa i Lazar Marković igrali su svih 90 minuta dok je Miralem Sulejmani mesto na terenu prepustio Encu Perezu u 65. minutu.
Marković, Fejsa i Sulejmani (3, 4, 5. s leva) FOTO: Fejsbuk/SportLisboaBenfica

Golove za lisabonske orlove postigli su Luizao u 58. i 84, i Rodrigo u 29, a jedini gol za petlove postigao je u 64. minutu Eriksen prelepim udarcem iz slobodnjaka. Pobedu u gostima ostvaril isu i Betis u seviljskom derbiju (2:0), kao i Valensija protiv Ludogoreca. Slepi miševi imali su igrača manje veći deo utakmice, ali su i pored toga ubedljivo slavili na gostovanju u Bugarskoj. Domaćin je pri rezultatu 0:1 promašio i penal. Posle remija 1:1 u italijanskom derbiju između Juventusa i Fjorentine više razloga za zadovoljstvo imaju navijači ljubičastih među koje spada i novi premijer Italije Mateo Renci, kao i bivši napadač Partizana i viole Stevan Jovetić koji su najavljivali prolaz njihovih ljubimaca. Duel portugalskog i italijanskog predstavnika Porto-Napoli rešio je jedinim golom na meču DŽekson Martinez, a minimalnu pobedu na svom terenu ostvario je i AZ alkmar protiv Anžija. Bazel i Salcburg odigrali su meč bez golova, ali su se mreže pet puta tresle u Lionu gde je Plzenj neočekivano poveo da bi lavovi brutalno preokrenuli na 4:1. Revanši su na programu 20. marta. Izvor: Pravda