Federer za 70 minuta do polufinala Indijan Velsa, Anderson pao u dva seta

Rodžer Federer plasirao se u polufinale Indijan Velsa pošto je za 70 minuta bio bolji od Kevina Andersona iz Južne Afrike sa 7:5, 6:1.

Rodžer je morao zaista da se potrudi kako bi slomio otpor protivnika u prvom setu, jer je prilike za brejk dobio samo u četvrtom gemu, ali je Anderson uspeo da se odbrani i nastavi sa sigurnom igrom. Ipak, prelomni trenutak na susretu bio je 12. gem u kojem je Švajcarca bez sa četiri vezana poena oduzeo predstavniku Južne Afrike servis i poveo sa 1:0 u setovima. Nije ni u drugom setu Anderson klonuo duhom, ali je dopustio Rodžeru da iz dve brejk lopte i sigurnim prvi udarcem poveže čak pet gemova i tak ostvari nedostižnu prednost koju je kasnije lagano krunisao i prišao još jedan korak ka borbi za titulu. Federer će se za finale turnira boriti protiv Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova koji je eliminisao iz daljeg takmičenja Kanađanina Miloša Raonića sa 6:3, 6:4. Izvor: Blic sport