(FOTO) Saša Ilić sačuvao Partizan u borbi za titulu

Šampion Srbije Partizan savladao je užičku Slobodu 1:0 na svom stadionu, a jedini pogodak postigao je kapiten crno-belih Saša Ilić u 83. minutu.
Saša Ilić (FOTO: partizan.rs)

Pred 12.500 gledalaca na stadionu u Humskoj, Partizan je bio mnogo bolji i nadmoćniji, međutim, čvrsti gosti dugo su odolevali organizovanom, izrazito defanzivnom igrom. foto partizan.rs U drugom poluvremenu praktično se igralo na jedan gol, domaćin je stvorio više povoljnih prilika, međutim, lopta kao da nije htela u mrežu, a rezervista Predrag Luka propustio je dva "zicera" ipred golmana Rankovića. Konačno, kapiten Saša Ilić udarcem glavom savladao je golmana Užičana i obezbedio zasluženu pobedu crno-belima, na oduševljenje vernih navijača. Radnički je na Čairu slavio protiv "romantičara", a uspešan debi imao je novi šef stručnog staba Milan Milanović, doskorašnji strateg gostiju iz Beograda. Čukarički je osvojio bodove protiv Ivanjičana pogotkom u sudijskoj nadoknadi. Domaćin je poveo u prvom poluvremenu, ali su gosti, koji se grčevito bore za opstanak, angažovanom igrom u nastavku utakmice zasluženo izjednačili, međutim, nesmotreno su primili gol u poslednjikm trenucima utakmice. Partizan sada ima 46 bodova, jedan manje od vodeće Crvene zvezde. Rezultati: Partizan - Sloboda 1:0 (Ilić 83) Radnički Niš - OfK Beograd 2:1 (Bulativić 6, Stojanović 15 - cavrić 25) Čukarički - Javor 2:1 (Mirosavljević 39, Dimić 90+1 - Ivelja 60) Odigrano ranije danas: Voždovac - Napredak 3:1 (Babović 47, Sekulić 57, Pavićević 67 - Gavrić 39) Radnički Kragujevac - Rad 2:1 (Beljić 41, Spalević 45 - Simić 77) Donji Srem - Crvena zvezda 0:1 (Pečnik 23) Novi Pazar - Vojvodina 2:0 (Arsenijević 22 penal, 42) Spartak - Jagodina 1:1 (Milić 66 - Lepović 60) Tabela: Crvena zvezda 47 bodova, Partizan 46, Čukarički 35, Novi Pazar 34, Radnički Niš, Jagodina i Vojvodina po 30, itd. Izvor: Tanjug