Zvezdina igra sezone, "petarda" u mreži Voždovca!

Nakon jesenjeg poraza od Voždovca, fudbaleri Crvene zvezde ostali su i bez bodova i dresova, koje su navijači zahtevali da skinu već na terenu. U tom trenutku zaostajali su za Partizanom šest poena.

U subotu uveče, pred 16.250 posetilaca "Marakane", igrači Slaviše Stojanovića dokazali su da nisu zaboravili "zmajevima" to popodne na Vračaru. Pobedili su ih 5:1 i definitivno zadržali prvo mesto na tabeli. Golovima Dragana Mrđe (dva), Abiole Daude, Nenada Milijaša i Darka Lazovića, lider Superlige nije ostavio rivalu ni trunku nade da bi ponovo mogao da iznenadi. Pružio je najbolju igru ove sezone i priredio svojim navijačima veče bez stresa. Tim Zorana Milinkovića bio je u većem delu utakmice idealan rival crveno-belima za podizanje forme. To su dokazale i minijature raspoloženog Miloša Ninkovića, kao i neskrivena ljutnja Daude kada je Slaviša Stojanović odlučio da ga izvede iz igre. Međutim, u subotu uveče niko nije imao ni pravo, a ni razlog da prigovara Zvezdinom treneru. Slaviša Stojanović ušao je u klupsku istoriju, kao šef struke koji je vodio Crvenu zvezdu do 11. uzastopnih prvenstvenih trijumfa. Takvim učinkom prestigao je Valtera Zengu, a njegov tim moraće još dugo da pobeđuje ako hoće da dostigne Zvezdu Slavoljuba Muslina, koja je od februara do juna 2000. godine "vezala" 17 pobeda. Pobednik je odlučen već posle 32 minuta igre. Pogocima Milijaša, Daude i Darka Lazovića, crveno-beli su stavili do znanja i protivniku i gledaocima da će bodovi ostati u LJutice Bogdana... Na poluvremenu, na semaforu je pisalo 4:0 (golom Dragana Mrđe), a katastrofa "zmajeva" bila je nagoveštena. Međutim, nije se potpuno dogodila. Rešeni da se ne umore previše, crveno-beli su počeli drugo poluvreme defanzivno opredeljeni. Gosti su im zapretili u 54. minutu, golom Danila Sekulića. Odgovor na taj pogodak stigao je brzo, već u 63. minutu, još jednim pogotkom Dragana Mrđe, posle velike greške štopera gostiju Aleksandra Vasiljevića "Satare". Do kraja nije bilo uzbuđenja, osim jedne propuštene prilike Darka Lazovića. Slaviša Stojanović poslao je u završnici na teren oporavljenog Đorđa Rakića, kao i Marka Petkovića, iako je prošlog vikenda bilo poručeno da će zbog povrede zadobijene u Novom Sadu morati da miruje desetak dana. Fudbaleri Crvene zvezde dočekaće nedelju sa četiri boda prednosti u odnosu na Partizan, koji će svoj meč 21. kola igrati na Karaburmi, protiv OFK Beograda (14.30). Narednog vikenda, crveno-beli gostuju Spartaku. Izvor: Mondo