(VIDEO) Pobeda Partizana, rekord Saše Ilića

Fudbaleri Parizana pobedili su na Karaburmi ekipu OFK Beograda 2:0 (1:0) u okviru 21. kola Superlige i tako se primakli vodećoj Crvenoj zvezdi na samo bod zaostatka.

Crno-beli su u prvom poluvremenu imali nekoliko odličnih šansi i dva puta pogađali prečku preko Petra Škuletića i Predraga Luke, ali su poveli u završnici prvog dela, kada je kapiten "romantičara" Nikola Vasiljević postigao autogol posle kornera Nikole Drinčića. Prednost je udvostručio kapiten Saša Ilić golom u 56. minutu, kada se posle kornera najbolje snašao u petercu OfK Beograda. Iliću je to bio 119. gol u dresu crno-belih čime je postao igrač sa najviše pogodaka u istoriji kluba, prestigavši legendarnog Stjepana Bobeka. Juče: Crvena zvezda - Voždovac 5:1 Sloboda - Rad 1:0 Donji Srem - Radnički Kragujevac 4:1 Javor - Novi Pazar 1:0 Danas igraju: Jagodina - Čukarički (17 sati ) Napredak - Spartak Vojvodina - Radnički Niš (19) Izvor: Tanjug, Pravda