(VIDEO) Evropa liga: Majstorija Pirla, Bazel sa devetoricom nije odoleo Valensiji, srpski orlovi u polufinalu

Fudbaleri Benfike, Juventusa, Sevilje i Valensije plasirali su se u polufinale Lige Evrope.
Logo Evropa lige

Benfika je u Lisabonu pobedila AZ Alkmar 2:0, nakon što je prethodno slavila i u Holandiji (1:0). U ekipi domaćina srpski internacionalac LJubomir Fejsa igrao je do 64. minuta, Miralema Sulejmanija u 70. minutu zamenio je Lazar Marković, dok je Filip Đuričić presedeo na klupi. Nemanja Gudelj u sastavu gostiju odigrao je ceo meč. Juventus je savladao Olimpik iz Liona (2:1), a veliko slavlje navijačima priredila je Sevilja, koja je sjajnom igrom deklasirala Porto (4:1) i prošla dalje nakon minimalnog poraza u prvom meču. Valensija je nadoknadila minus od tri gola iz prvog meča u Bazelu a u produžecima postigla još dva nakon što je Bazel ostao sa devetoricom zbog dv acrvena kartona. Žreb polufinalnih parova biće održan sutra od 13 sati u sedištu UEFA u Nionu. Prve polufinalne utakmice Lige Evrope na programu su 24. aprila, a revanši 1. maja. Nakon žreba polufinalnih parova biće određen i formalni domaćin finala, a biće interesantno ako se tamo nađe Juventus pa bude određen za gosta na svojoj Areni u meču za pehar koji je zakazan za 14. maj. Izvor: Pravda