(VIDEO) Poluvreme na derbiju: Partizan u prednosti

Završeno je prvo poluvreme 146. Večitog derbija posle koga navijači Partizana imaju razlog da slave, a stručni štab Zvezde imaće težak zadatak da u 15 minuta pauze pronađe greške u igri i uputi igrače kako da se vrate u igru. Partizan vodi 1:0 golom Drinčića, a golman crno-belih Lukač odbranio je dva penala igračima crveno-belih Milošu Ninkoviću i Srđanu Mihailoviću!

"Dominirali smo u svim segmentima igre, imali smo 2-3 stoodstotne šanse u prvih 15 minuta, ako nastavimo u ovom ritmu, mislim da neće biti problema" , rekao je pomoćni trener Partizana. NJegov kolega iz crveno-belog tabora istakao je kako bi bolje bilo da se Zvezdi više ne sude penali, imajući u vidu, ne samo nezapamćen slučaj da se promače dva na jednom derbiju, nego i očajnu konverziju najstrože kazne u sezoni, jer Zvezda je realizovala samo dva od osam dosuđenih penala. TReba reći, da će u slučaju istog broja bodova na kraju odlučivati međusobni susreti, a ako ovaj derbi završi rezultatom iz prvih 45 minuta taj parametar biće izjednačen. U tom slučaju gleda se gol razlika, koja je u ovom trenutku na strani Zvezde, ali nije nenadoknadiva. Crveno-belima, naravno, ostaju tri boda prednosti koje bi morala da prokocka u naredna četiri kola... Izvor: Pravda