Pobeda romantičara, goleada u Kragujevcu

OFK Beograd je posle pete pobede u poslednjih šest mečeva vrlo blizu opstanka u eliti. Romantičari su na Staroj Karaburmi bili bolji od kombinovanog sastava Napretka, koji je na teren istrčao sa devet novih igrača u odnosu na prošlo kolo.
(Foto: ofkbeograd.co.rs)

Već u 4. minutu posle sjajne akcije Dražića lopta je došla doČavrića, koji je oboren u šesnaestercu gostiju. Čavrić je uzeo loptu i potom doneo vođstvo OFK Beogradu sa bele tačke. Većih uzbuđenja nije bilo sve do 66. minutu, kad je prednost Romantičara duplirao iskusni Ivica Jovanović. U 77. minutu je nadu Kruševljanima vratio Ndiaje, posle asistencije Čavrića. Ipak, to je bilo sve od ekipe Nenada Lalatovića u ovom meču. Najuzbudljivije je bilo u Kragujevcu, u meču direktnih konkurenata za opstanak, Radničkog 1923 i Javora. Ivanjičani su imali veliku prednost od 2:0. Najpre je Javor u vođstvo doveo Ivelja, šutem sa 5-6 metara u 8. minutu, Čančarević je tada bio nemoćan. Kad je u 59. minutu pogodio i Veselinović, činilo se da će sva tri boda u Ivanjicu. Ipak, Kragujevčani su tada krenuli na sve ili ništa, a upornost im se vrlo brzo isplatila. Samo minut kasnije nadu je vratio Ivan Petrović, a u 75. minutu je usledilo izjednačenje posle pogotkaKneževića – 2:2. Nisu se gosti predavali, pod vođstvom Slavenka Kuzeljevića, bivšeg trenera upravo Radničkog 1923, želeli su sva tri boda i u tome su umalo uspeli. Zlata vredan gol postigao Milošković, bivši igrač Kragujevčana! Nije to bilo sve na „Čika Dači”. Domaći su u bukvalno poslednjim sekundama susreta došli do velikog boda! U trećem minutu nadoknade Radnički je izjednačio, Adamović je iz velike udaljenosti doneo veliki bod domaćima Na Banjici još jedan duel davljenika. U meču ogromne važnosti „prazne puške”. Pećinčani su bili bolji rival u prvom, Građevinari u drugom poluvremenu, ali je na kraju junak bio golman Rada Danilović. U 88. minutu meča Krunić je izašao sam ispred golmana Rada, ali nije uspeo da iskoristi priliku koja bi najverovatnije obezbedila tri boda Sremcima. Golova nije bilo ni u Novom Pazaru, a takvim ishodom svakako mogu da budu zadovoljniji gosti, koji su u borbi za evropsku vizu praktično ovim remijem eliminisali Pazarce. Semafor 28. kola Jelen Super lige:Novi Pazar – Čukarički 0:0OFK Beograd – Napredak 2:1 (Čavrić 4. jedanaesterac, Jovanović 66 – Ndiaje 77) Rad – Donji Srem 0:0Radnički 1923 – Javor 3:3 (Petrović 60, Knežević 75, Adamović 90+3 – Ivelja 8, Veselinović 59) Sloboda Point – Crvena zvezda 0:2 (Milijaš 4, Pečnik 39) 19,00: Radnički (Niš) – Spartak 20,00: Partizan – Voždovac 20,00: Vojvodina – Jagodina Izvor: Sportski žurnal