Levante zaustavio Atletiko i zakuvao borbu za titulu

Fudbaleri Levantea priredili su veliko iznenađenje u 36. kolu španske Primere, pošto su na svom terenu savladali Atletiko Madrid sa 2:0. Porazu Madriđana obradovao se i Real Madrid, ali izuzetno važnu ulogu u borbi za titulu vjerovatno će imati i Barselona.
Primera logo

Meč nije mogao gore da počne za Atletiko, pošto je Filipe nakon kornera u sedmom minutu postigao autogol. Levante se nakon toga povukao, čekao je priliku da iz kontre ugrozi Atletiko. Madriđani su napadali, posebno u drugom delu. Sjajnu priliku propustio je Dijego Kosta u 66. minutu, kada je tukao pored stative. Tri minuta nakon toga šok za Simeoneov tim, Baral je valorizovao kontru i udvostručio prednost domaće ekipe. Mogao je Atletiko da vrati neizvesnost u 77. minutu, ali stativa je spasila Levante nakon udarca Adrijana. Atletiko ima šest bodova više od Reala, koji ima dva meča manje. Ukoliko Real ostvari očekivane pobede izjednačiće se sa gradskim rivalom. Ipak, Atletiko je bolji u međusobnom duelu, ali u poslednjem kolu gostuje Barseloni, koja će, ako sve protekne kako treba do poslednjeg kola očigledno odlučivati kome će pripasti trofej. Naravno i katalonski tim može do titule, ali potrebno je da Real izgubi bar jednom do kraja prvenstva ili odigra dva remija, što je teško očekivati. Pre meča sa Barselonom Atletiko dočekuje Malagu, Real večeras igra sa Valensijom, zatim zaostali meč sa Valjadolidom, dok u preostala dva kola gostuje Selti i dočekuje Espanjol. Rezultati: Almerija - Betis 3:2 (0:0) Dijaz 52, Pareu 70, Aziz 90. - Rodrigez 60, Sevilja 70. Levante - Atletiko Madrid 2:0 (1:0) Filipe 7 a.g., Baral 69. 19:00 Sevilja - Viljareal 21:00 Real Madrid - Valensija Ponedeljak: 22:00 Real Sosijedad - Granada Izvor: CDM