Šok u Londonu: Liverpul ispustio tri gola prednosti i oprostio se od titule!

Kao da se posle dvodecenijskog posta strah od konačnog trijumfa uvukao u svlačionicu Liverpula. Do pre samo dve nedelje četa Brendana Rodžersa je delovala nezaustavljivo, a potom se provukla protiv Noriča, izgubila od Čelzija u možda i ključnoj utakmici sezone, da bi na Selhurst Parku verovatno doživela konačni kolaps! Protiv Kristal palasa 3:3 iako su Redsi imali kontrolu i ubedljivo vođstvo od 3:0, prenosi "Mocart sport".

Šta se to desilo ekipi koja je 70 i kusur minuta igrala viktorije pred golom domaćina verovatno niko u Liverpulu neće moći da objasni. Kao što je nerazjašnjen ostao i onaj trijumf nad Milanom u Ligi šampiona 2005, kada su Rosoneri na poluvremenu imali 3:0 da bi Crveni u nastavku ostvarili jedan od najvećih podviga u istoriji fudbala i posle penala došli do evropske krune. Večeras im se sve vratilo. Poslednji i jedini put kada je Liverpul ispustio tri gola prednosti protivnik je bio Sautempton, u avgustu 2000. godine. Ali, ovaj kiks će dugo boleti jer je Palas, sva je prilika, šampionsku titulu uručio Mančester Sitiju. Liverpul je, doduše, i dalje prvi, ali sada ima samo bod više od Građana pred poslednje kolo, a odigrao je utakmicu više. Mogućnost da skupoceni tim sa Itihada ispusti ovakav poklon iz naručja čini se nemogućom. Strelci za domaćina su bili Dilejni u 79. i Gejl u 81. i 88. minutu, a golove za Liverpul su dali Alen u 18, Staridž u 53. i Suarez u 57. minutu. Izvor: Mocart sport