Remi Rusa i Korejanaca

Na kraju 1:1, sve vredno pomena stalo u pet minuta, Akinfejev napravio veliku grešku, ali je Keržakov odmah po ulasku na teren spasao svoj tim poraza.
Brazil 2014 (hotsport.com)

Malo pravog fudbala u prvom poluvremenu, nismo videli nijednu zrelu priliku za gol. Sve se svodilo na udarce iz daljine, probao je Hjong Min posle desetak minuta, bio je sebičan jer je Čung Jung bio u boljoj poziciji. Tek posle pola sata spore, dosadne igre, Rusi su pripretili, ušao je Žirkov u kazneni prostor, šutirao, to nije bilo dovoljno ni da se zabrine golman Južne Koreje. Par minuta kasnije ponovo Hjong Min, pogodila je lopta jednog ruskog igrača, završila pored gola, inače bi Akinfejev bio na mukama. Bolja igra u nastavku, odlično su otvorili Rusi, prvo je šutirao Fejzulin, posle kornera Ignaševič je dobro skočio, ali i pogodio samo spoljni deo mreže. Na drugoj strani Ki je testirao Akinfejeva, koji je iz dva pokušaja nekako intervenisao. Kao da se na Pantanal Areni rasplamsala borba posle uspavanke u prvom delu. Posle sat vremena možda i najbolji pokušaj Rusa, Kombarov je šutirao, prinudio Sung Rjonga da boksuje loptu. Posle je sve ušlo u kolotečinu, da bi u 68. minutu, posle velike greške Akinfejeva Južna Koreja povela ni iz čega. Naime, rezervista Li Keun Ho je šutirao, ruskom golmanu lopta prošla kroz ruke, nespretno je intervenisao, 1:0 za Južnu Koreju i surova kazna za  Ruse. To tek kao da je nateralo Ruse da razmisle o napadu, Keržakov je dobio šansu, posle karambola i gužve iskusni napadač je iz neposredne blizine zatresao mrežu i doneo brzo izjednačenje ekipi Fabija Kapela. U poslednjih 20 minuta Rusija nešto ofanzivnija, ali bez efekta. Osim dva gola, nismo videli ništa, prilično loš meč u Kujabi i najpravedniji rezultat. U prvom meču grupe H, Belgija je posle preokreta savladala Alžir. U nastavku takmičenja u ovoj grupi, za četiri dana Belgijanci igraju protiv Rusa, dok će Južna Koreja odmeriti snage sa Alžirom. Izvor: Sportske.net