U utakmici drugog kola grupe A Hrvatska je savladala Kamerun sa 4:0

“Kockasti” su savladali Kamerun sa 4:0 u drugoj utakmici na Svetskom prvenstvu u Brazilu i tako zadržali šanse za plasman u nokaut fazu Mundijala!

Hrvatskoj će u direktnom duelu sa Meksikom u trećem kolu grupe A najverovatnije biti potrebna, jer je teško očekivati da Kamerun može da savlada Brazil. Sav bes posle meča sa Brazilom, kada su izgubili posle sumnjivog penala Lovrena nad Fredom, Hrvati su iskalili na Afrikancima i tako stigli do prve pobede na Svetkom prvenstvu posle 12 godina! Te 2002. godine u Južnoj Koreji i Japanu Hrvatska je savladala Italiju sa 1:0 golom Ivice Olića, a upravo je iskuni napadač “kockastih” načeo mrežu Kamerunaca. Asistent za ovaj gol bio je Perišić, koji se početkom drugog poluvremena i sam upisao u strelce. I pored ovog gola Hrvatske, ključni trenutak prvog poluvremena i čitave utakmice, desio se u 40. minutu kada je Song udario laktom Mandžukića zbog čega je dobio direktan crveni karton. Nisu mogli Kamerunci sa desetoricom igrača što se videlo od starta drugog dela, pa su uz Špance doživeli najubedljiviji poraz na ovom Mundijalu. Posle greške defanzivaca Kameruna Perišić je ušao u kazneni prostor i savladao Itanđea i tako postao peti igrač na turniru, koji je na jednom meču zabeležio i gol i asistenciju. A zatim je pored Perišića,svoj debitantski gol i to na prvom nastupu na Svetskom prvenstvu, postigao Mandžukić, koji je bio najviši u skoku posle kornera za 3:0! Isti igrač postavio je konačnan rezultat u 72. minutu, a nije mu bilo teško da ubaci loptu u mrežu, posle odbitka golmana Itanđea. Prethodno je Edvardo šutirao. Hrvatska je tako ostvarila najubedljiviju pobedu u svojoj istoriji na Mundijalima, a priliku da dodatno uvećaju istu nisu iskoristili Rakitić, Kovačić i Mandžukić. Doduše i Kamerun je imao priliku preko Veba u samom finišu meča, ali je njegov udarac glavom završio na prečki. Interesantno je da su se dvojica fudbalera Kameruna Asu Ekoto i Mukanđo sukobili što govroi kakva atmosfera vlada u timu Afrikanaca. KAMERUN: Itanđe, Asu Ekoto, N’kulu, Song, Mukanđo, Abubakar (70. minut Abubakar), Čupo Moting (75. minut Sali), Šeđou (46. minut Noukeu), Mbia, Enoh, Matip. HRVATSKA: Pletikosa, Pranjić, Perišić (78. minut Rebić), Ćorluka, Lovren, Rakitić, Modrić, Srna, Mandzukić, Olić (69. minut Edvardo), Samir (72. minut Kovačić). Izvor: Telegraf